ANNELİK SONRASI ESTETİK

ANNELİK SONRASI ESTETİK

DOĞUM SONRASI ESTETİK

Dünyadaki en özel ve en güzel duygu olan annelik sonrasında vücutta oluşan değişiklikler bazen hızlıca toparlanırken bazen de bazı estetik cerrahi müdahaleler ile toparlanma sürecine yardımcı olmamız gerekebiliyor.

Doğumlar ve emzirme dönemleri sonrasında vücutta özellikle karın, bel, sırt ve göğüs bölgesinde bazı deformasyonlar oluşabilmektedir. Memede büyüme ve sarkma, karında genişleme ve sarkma, sırtta ve belde yağlanma fazlalığı olabilmektedir. Tüm bu deformasyonların bir seferde düzeltilmesi işlemine “annelik sonrası estetik” veya “mommy make-over” adı verilmektedir.

Gebelik ve emzirme döneminde hormonal değişikliklerle birlikte memelerde büyüme olur. Emzirme sonrasında meme toparlanabilir ancak bazen büyük ve sarkık bir meme görüntüsü kalabilir. Bu durumda memeyi cerrahi olarak toparlayıp dikleştirmek mümkündür. Meme dikleştirme ve küçültme ameliyatları hakkındaki ayrıntılı bilgi için tıklayınız

 

Gebelik sırasında büyüyen bebeğe yer açmak için karın kasları iki yana doğru gevşer. Bu gevşekliğin gebelik sonrasında toparlanmadığı durumda rektus diastazı dediğimiz durum oluşur. Bu durumda karın daha önde ve şişkin görünür ve özellikle yemeklerden sonra karnın daha da çok şiştiğini görürüz. Aynı zamanda göbek altında da iç çamaşırın veya pantalonun üzerine sarkan rahatsız edici dokular da bulunabilir. Tüm bu deformasyonlar karın germe (abdominoplasti) ameliyatı ile çözümlenebilir. Birbirinden uzaklaşan kaslar iç korse uygulaması ile birbirine yaklaştırılır ve fazla sarkmış dokular çıkarılır. Karını hem içerden hem dışardan toparlayan ve geren etkinliği yüksek bir işlemdir. Karın germe ameliyatları hakkındaki ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Meme ve karındaki deformasyonların yanında bel ve sırt dokularında da yağlanma fazlalığı bulunabilir. Böyle bir durumda da bu bölgelere liposuction uygulanır ve kalınlaşmış yağ dokuları inceltilir. Vaser liposuction hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kombine yani tek anestezi ile birden fazla ameliyatın yapıldığı bir işlemdir. İşlem süresi yaklaşık 6 saattir. Hastanede kalış süresi 1-2 gündür. İşlemler ile ilgili ayrıntılı bilgi için ilgili linklere tıklayabilirsiniz.

 

Annelik Sonrası Estetik ameliyatı fiyatları nedir?

Annelik Sonrası Estetik ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!