BİŞEKTOMİ (YANAK İNCELTME – HOLLYWOOD YANAĞI)

BİŞEKTOMİ (YANAK İNCELTME - HOLLYWOOD YANAĞI)

Bişektomi yani yanak inceltme ameliyatı veya daha çok bilinen adı ile Hollywood yanağı estetiği yanaklarda incelme amacıyla yapılan bir ameliyattır.

Ağız içinden küçük bir kesi yapılır ve yanaktaki fazla yağlar buradan alınır. Etkili bir ameliyattır. İşlem sonucu hemen görülür ancak şişliklerin inmesi ile birlikte 2. Aydan sonra daha belirgin olur.

Yanaklarda elmacık kemikleri üzerinde ve çene kenarlarında hacim istenirken, yanak ortasında nispeten daha az hacmin olması yüzün daha çekici görünmesini sağlamaktadır. Yuvarlak bir yüz görünümünden daha çekici olan ters üçgen yüz formuna geçişe yardımcı olur.

Yanak yağları kilo kaybına oldukça dirençlidir. Genel kilo kaybınız olsa bile buradaki yağlar azalmayabilir. Bu nedenle buradaki yağlanma fazlalığı yüzünüzün vücudunuza göre daha kilolu görünmesine neden olabilir.

Bişektomi kalıcı bir işlemdir tekrarlanması gerekmez.

Birkaç gün ağız temizliğine dikkat edilmesi iyileşme sürecinde yeterlidir. Yüzde dışarıdan görülen bir kesi, dikiş veya pansuman bulunmaz.

Bişektomi Ameliyatı

Bişektomi işlemi sadece bu bölgeyi uyuşturarak tek başına veya diğer ameliyatlarla kombine olarak uygulanabilmektedir. Yanak içinde üst dişlere yakın küçük bir kesi yapılır ve yağlanma alanına ulaşılır. Ardından bu bölgedeki fazla yağlar kontrollü olarak çıkarılır ve alınır. Ardından bir iki eriyen dikiş ile bu küçük kesi dikilir.

 

Anestezi Şekli

Lokal anestezi ile sadece işlem bölgesi uyuşturularak yapılabilen bir ameliyattır. Rinoplasti gibi diğer ameliyatlarla birlikte genel anestezi ile de uygulanabilir.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 30-45 dk civarındadır.

Hastanede Yatış Süresi

Hastanede kalış gerekmez. Bir süre istirahat edip çıkabilirsiniz.

Bakım ve Pansuman

Ağızın temzi tutulması ve vereceğimiz ağız bakım spreylerinin kullanılması yeterlidir. İki-üç gün yiyeceklerin yanak bölgesine temas etmemesine özen gösterilmesi gerekir. Ağrı beklenmez.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Çok nadiren enfeksiyon, yanakta şişkinlik ve kanama görülebilir.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Normal hayata hemen dönebilirsiniz.

Bişektomi fiyatları nedir?

Bişektomi (Yanak inceltme) ameliyatı ve ücreti hastanın durumuna ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve Bişektomi fiyatları bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!