BOTOKS (KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ VE YÜZ GENÇLEŞTİRME)

BOTOKS (KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ VE YÜZ GENÇLEŞTİRME)

Botulinum toksin, yaygın bilinen ismiyle botoks tıpta bir çok alanda kullanılmaktadır. Kas içine verildiğinde kasların kasılması azaltma etkisi bulunmaktadır. Bu etkisi ile tekrarlayan mimik hareketleri ile oluşan yüz kırışıklıklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tekrarlayan mimik kası hareketlerini azaltarak bu hareketlerin deride oluşturduğu kırışıklıkların açılmasını ve derinleşmemesini sağlar.

Alındaki yatay çizgilenmeler

Kaş arası çizgileri

Göz kenarı kaz ayağı çizgileri

Üst dudak barkod çizgileri

Burun ucu kaldırma

Kaş kaldırma

Boyun derisindeki kırışıklıklar

Masseter (çene kası) botoksu

Migren ağrısına yönelik botoks uygulaması

İfadesiz, donuk, maske gibi bir yüz oluşmaması için yüz anatomisinin doğru değerlendirilmesi kişiye özel botoks doz ayarlaması yapılması çok önemlidir.

Botoks ile kırışıklık tedavisi ve yüz gençleştirme memnuniyet oranı çok yüksek ve etkin bir işlemdir. Yaklaşık 4-6 ay etkinlik süresi vardır. Bu süre kişiden kişiye değişebilmektedir.

Gebelik ve emzirme dönemi dışında hemen her zaman uygulanabilir.

Son zamanlarda baby botox, mini botoks, önleyici botoks, brotoks (erkek botoks uygulamaları) gibi farklı isimlendirmeler mevcut olsa da temel olarak hepsi kişiye, yaşa ve anatomik yapıya göre düzenlenmiş botoks uygulamalarıdır.

Botoks yüz gençleştirmede ve kırışıklık tedavisinde özellikle dolgu, PRP, mezoterapi ve gençlik aşısı gibi diğer yüz gençleştirici uygulamalarla birlikte de uygulanabilmektedir.

Botoks Uygulaması

Yüz anatomisi ve mimik kaslarının yapısı değerlendirildikten sonra işleme başlanır. Botoks çok ince iğneler kullanılarak yapılmaktadır. Kaslara ve kasların deriye yapıştığı alanlara küçük miktarlarda ilaç verilir.

 

Anestezi Şekli

Anestezi gerekmeyen bir uygulamadır. Uygulama alanlarına uyuşturucu kremler ve soğuk uygulama ile ön hazırlık yapılır.

İşlem Süresi

İşlem süresi 10-15 dk.’dır.

İşlem Sonrası Ağrı, Şişlikler ve Morarma

İşlem sonrasında genellikle ağrı, şişlik veya morarma beklenmez. İşlemden hemen sonra yaklaşık yarım saat süren küçük kızarıklıklar olabilir, kendiliğinden geçer. Botoksun erken döneminde alın bölgesinde bir ağırlık hissi olabilir bir kaç günde geçer.

İşlem sonrası bakım

Herhangi bir özel bakım gerektirmez. Tüm günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. İşlem sonrası 10 gün süreyle dikkat etmenizi istediğimiz iki nokta vardır. Bu önlemler yapılan tedavinin etkinliğine ve güvenliğine katkı sağlarlar.

Botoks sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar;

1. İşlem bölgesinin çok sıcak su ile yıkanmaması (Buhar banyosu, sauna ve solaryum da önerilmez)

2. Yüz masajı ve ovuşturma hareketleri yapılmaması ve yüzüstü yatılmaması.

İşlem Sonrası İstenmeyen Durumlar

Genel olarak çok güvenli ve memnuniyet oranı yüksek bir işlemdir. Ancak çok nadiren bazı istenmeyen durumlar oluşabilmektedir. Göz ve dudak çevresindeki kaslar etkilenebilir ve bazı asimetriler görülebilir. İlaç etkisi beklenenden daha kısa sürebilir. Ve çok nadiren allerji gelişebilir ve allerji tedavisi yapılması gerekebilir.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Hemen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kontrol muayenesi gerekiyor mu?

Genellikle 10 gün sonra bir değerlendirme yapmak istiyoruz. Bazen küçük ek uygulamalar yapmak gerekebiliyor.

Botoks sonrası spor yapılabilir mi?

Ağır ve sert egzersizden kısa bir süre uzak durmakta fayda var. Yüzü ovuşturmak ve sıcak su le temastan kaçınıyoruz.

Kırışıklık tedavisi sonucunu ne zaman görüyoruz?

İlacın etki mekanizması nedeniyle etki 3. gün görülmeye başlanır yaklaşık 7. günde tam etki görülür. Kişiden kişiye bu sürelerin değişkenlik gösterebildiğini biliyoruz.

Botoks fiyatları nedir?

Botoks ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!