BOYUN VE GIDI LIPOSUCTION (YAĞ ALMA)

BOYUN VE GIDI LIPOSUCTION (YAĞ ALMA)

Liposuction vücuttaki fazla yağların vakum ile alınması ile vücuda şekil verilmesi ameliyatıdır. Diyete ve spora rağmen erimeye dirençli yağların tedavisi için günümüzde etkinliği ispatlanmış tek yöntemdir. Bazen çene altında rahatsız edici bir yağ depolanması oluşabilir. Bu görüntü olduğunuzdan daha kilolu görünmenize ve yaşlı bir ifadeye neden olabilir. Bu bölgedeki yağların azaltılması özellikle vaser ultrasonik liposuction kullanılarak kısa ve etkili bir işlem ile mümkündür. Kadın ve erkeklerde uygulanabilir. Tek başına yapılabilir veya vücut liposuction işlemleri, yüzde yapılan diğer estetik ameliyatlarla birlikte yapılabilir.

Boyun Liposuction (Yağ Alma) Ameliyatı

Çene altından küçük bir kesiden girilir. Bu bölgedeki yağlara ultrasonik enerji uygulanır. Ardından ince kanüller ile nazik bir yağ alma işlemi uygulanır. Giriş bölgeleri eriyen dikişler ile kapatılır. İşlem sonrasında bandaj uygulaması yapılır.

 

Anestezi Şekli

Kısa bir genel anestezi ile yapılır. İsteğe bağlı bölgesel anestezi ile de yapılabilir. Hastane ameliyathanesinde yapılır. Sterilizasyon kurallarına en üst düzeyde uyularak yapılması gereken bir ameliyattır.

Ameliyat Süresi

Yaklaşık 30-45 dk sürmektedir.

Hastanede Yatış Süresi

Küçük alan liposuction yaptığımız için bir süre istirahat sonrasında aynı gün taburcu olunabilir.

Ameliyat Sonrası Ağrı

Ağrısız denebilecek bir ameliyattır. Hafif ağrılar için ağızdan alınacak ağrı kesici tabletler yeterli olmaktadır. Ameliyat bölgesinde şişkinlikleriniz olabilir. 2. Haftadan itibaren azalır. Ameliyat sonrasında istirahat etmek ve bol su içmek bu süreci hızlandırır.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Bu işlemlerden sonra nadiren derinin toparlamasının istenen seviyede olamaması, düzensizlik veya dalgalanma görülebilir. Bu ihtimalleri en aza indirebilmek için ultrasonik ses dalgaları uygulanır, yağlar ince kanüllerle çekilir ve deride sıkılaşma elde etmek için lazer teknolojilerinden faydalanılır.

Şişme, Morarma

Özellikle ultrasonik teknolojiler kullanılmasıyla şişlik ve morluk çok fazla olmamaktadır. Liposuctionda arzu edilen sonuç 3. aydan itibaren görülür, 1 yıla kadar incelme devam eder.

Pansuman

Ameliyattan sonra 3. günde bandajları çıkarılır. Ardından sadece yüz korsesi giyilir. Yüz korsesini sosyal hayatınızın izin verdiği ölçüde 4 hafta kullanmanız önerilir. 3. günden sonra banyo yapılabilir. Liposuctionda çok küçük bir noktadan girildiği için kendiliğinden eriyen tek bir adet dikiş yeterli olmaktadır. Bu dikiş 2-3 hafta içinde kendiliğinden düşer. Dolayısıyla pansuman ve dikiş almaya gerek kalmamaktadır.

Liposuction ameliyatından sonra tekrar yağlanma olur mu?

Liposuction yapılan bölgede, aşırı kilo almadığınız taktirde tekrar yağlanma oluşmayacaktır.

Ne Zaman İşe Dönülebilir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber 3–7 gün sonra rahatlıkla dönülebilir.

Son Şekli Ne Zaman Alır?

Ameliyat sonrası erken dönemde var olan ödem, şişlik ve sertlikler zaman içerisinde azalır, 3-6 ay sonra dokular normal kıvamına kavuşur. İyileşme 1 yıl devam eder.

Boyun Liposuction (Yağ Alma) ameliyatı fiyatları nedir?

Boyun Liposuction (Yağ Alma) ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantası Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!