BURUN ESTETİĞİ (RİNOPLASTİ)

BURUN ESTETİĞİ (RİNOPLASTİ)

Rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı burnun hem kendi içindeki hem de yüze göre oranı, açılanma ve kavislerinin tekrar düzenlenmesi ameliyatıdır. Bu ameliyat ile burundaki uzunluk, düşüklük, genişlik ve kemer gibi şekil problemleri çözebiliyoruz. Aynı zamanda hastalarımızın önemli bir kısmında nefes alma sorunu yaratabilen kemik ve kıkırdak eğriliklerine yönelik müdahalelerimizi de yapıyoruz.

Bir Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanı olarak burun estetiği amacıyla başvurmuş hastalarımızın genel yüz oranlarını da değerlendiriyoruz. Çünkü çene ucu, alın veya yanaklar gibi bazı bölgelere yapılan ek işlemler ile birlikte sadece burun ameliyatından elde edeceğimiz yarar katlanıyor ve çok daha dengeli bir yüze kavuşabiliyoruz.

Rinoplasti ameliyatı planlamasında en çok önem verdiğimiz noktalar güçlü bir iletişim ile beklentilerinizi anlayabilmek ve sağlıklı bir süreç ile mutluluk verici bir sonuca ulaşmaktır.

Rinoplasti Ameliyatı

Estetik burun ameliyatına genel olarak burnun kemer bölgesine yaptığımız işlemlerle başlıyoruz. Buradaki kıkırdak ve kemik dokulardan gerektiği kadar azaltmalar yapıyoruz. Ardından burun kemikleri yanlarından şekillendirme ve daraltma yapıyoruz. Bu bölgede ultrasonik veya mikroşekillendirme yöntemleri uygulayabiliyoruz. Burun sırtına son şeklini veriyoruz. En son aşamada burun ucu kıkırdaklarını şekillendirerek burun sırtı ile uyumlu, daha zarif ve uygun kalkıklıkta bir burun ucuna ulaşıyoruz. Kontrollerimiz ve pansumanlarımız ile ameliyatımızı bitiriyoruz.

 

Anestezi Şekli

Genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Yeni jenerasyon ilaçlar sayesinde güvenli ve konforlu bir ameliyat oluyor.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 1-2 saat arasında değişiyor.

Hastanede Yatış Süresi

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ameliyattan sonra bir gece hastanede kalınmasını öneriyoruz, dileyen hastalarımızı gece yatış olmadan aynı gün taburcu edebiliyoruz.

Ameliyat Sonrası Ağrı, Şişlikler ve Morarma

Nazik, dikkatli ve dokulara saygılı, onları koruyan bir cerrahi teknik ile estetik burun ameliyatları sonrasında genellikle ağrı, göz çevresi şişliği ve morarması olmamakta veya çok hafif olmaktadır.

İnce aletler ve kontrollü bir cerrahi hem iyileşmeyi hızlandırıyor hem de daha kaliteli bir ameliyat ortaya çıkarıyor.

Ameliyat sonrası bakımda verdiğimiz ilaçların kullanılması, burun bakımlarının yapılması, burun çevresine soğuk kompres uygulanması, başın yukarıda yatılması ve istirahat edilmesi yeterli olmaktadır.

Burun Bakımı ve Pansumanı

Rinoplasti ameliyatı sonrasında ilk 2 hafta burnun alt kısmında bulunan dikişler için nemli pamuklu çubuklar ve antibiyotikli pomat ile bakım yapmanızı gerekiyor. Ameliyat sonrası koyduğumuz koruyucu ateli 1. haftada çıkarıyoruz. Burnun iç kısmındaki dikişler kendiliğinden düşüyor. Burnun alt kısmındaki ameliyat kesisi için kullandığımız dikişleri de 1. haftada alabiliyoruz. Ateli çıkardıktan ve kontrolünüzü yaptıktan sonra şişkinliği bir süre daha kontrol altında tutmak için burun sırtını 4-5 gün daha küçük flasterler ile bantlıyoruz.

Ameliyat sonrasında tampon konuluyor mu, çıkarılırken ağrıyor mu?

Burun içine yapışan ve çıkarılırken can yakan, eski tip tamponları kullanmıyoruz. Gerekli olduğunda yapışmayan ince şeffaf silikondan yapılmış burun içi kalıpları kullanıyoruz.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Burun ameliyatından sonra birkaç gün burun deliklerinden hafif kanlı sızıntılar olabilir. Çok nadiren müdahale ile durdurulması gereken bir burun kanaması olabilmektedir. Burun ameliyatlarından sonra iyileşme sırasında oluşan bazı istenmeyen durumlar nedeniyle ikinci bir ameliyata ihtiyaç duyulabilmektedir.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber atel çıktında sonra yani 7. Günden itibaren işe rahatlıkla dönebilirsiniz.

Rinoplasti ameliyatı sonrası gözlük takılabilir mi?

Rinoplasti ameliyatlarından sonra en erken 2.aydan sonra gözlük takılmasını öneriyoruz.

Rinoplasti ameliyatı sonrası spor yapılabilir mi?

2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilirsiniz. 2. aydan sonra dilediğiniz sporları yapabilirsiniz.

Burnum son şeklini ne zaman alır?

Burnun iyileşme dönemi erken, orta ve olgunlaşma dönemi olarak üçe ayırabilirz. Erken iyileşme dönemi ilk iki hafta devam ediyor. Bu aşamada pansuman ve bakımlarınız devam ediyor. Hastalarımızın büyük çoğunluğu bu aşamadan sonra rahatlıkla iş ve sosyal hayata girebilecekleri kadar burun şeklinden memnun olduklarını dile getiriyorlar. Bu safhayı takip eden orta iyileşme döneminde ise ilk aylarda daha hızlı olmak üzere 3-4 aya kadar burundaki ödem azalıyor ve burun şekli oturmaya başlıyor. İyileşme 1-1.5 yıl olgunlaşma döneminde devam ediyor.

Rinoplasti fiyatları nedir?

Rinoplasti ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!