ÇENE UCU ESTETİĞİ (GENİOPLASTİ)

ÇENE UCU ESTETİĞİ (GENİOPLASTİ)

Çene ucunun geride, ileride, kısa veya uzun olması yüzün tüm ahengini değiştirmektedir. Çenenin küçük ve geride olduğu durumlarda alt yüz hacmi azalır ve daha yuvarlak-kare bir yüz görünümü alır. Uzun ve ilerde bir çene de yüzü dikdörtgenleştirir, hantal bir görünüm yaratır. Çekici görüntü ters üçgen görünümüdür.

Çenenin olması gerektiği gibi güçlü olması sözsüz iletişimimizi ve genel duruşumuzu da pozitif yönde değiştir. Ayrıca daha fotojenik olmanın ve güzel selfilerin de altın bir kuralıdır.İşte bu değişikliklerin yapıldığı ameliyatlar çene ucu estetiği ameliyatlarıdır. Çene ucu törpülenebilir, kısaltılabilir veya bir protez ile uzatılıp öne alınabilir. İşlemlerin hepsi ağız içinden yapılabilir ve izsizdir. Ameliyatla yapılan bu işlemler kalıcıdır. Çene estetiği tek başına veya rinoplasti gibi diğer ameliyatlarla birlikte yapılabilir. Isırmayı veya dişlerin kapanmasını da ilgilendiren daha kompleks çene şekil ve yerleşim farklılıklarında daha kompleks ve diş tedavilerinin de gerektiği daha uzun bir tedavi planı gerekebilir.

Çene Ucu Estetiği Ameliyatı

Alt ön dişlerin altından yapılan bir kesi ile çene kemiğe ulaşılır. Burada çene kemiğinin ucuna yönelik gerekli düzenleme işlemleri yapılır. Ardından eriyen dikişlerle kapatılır. Pansuman, dışarıda görünen dikiş veya iz olmaz.

 

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 1 saat civarındadır

Hastanede Yatış Süresi

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ameliyattan sonra bir süre istirahat ettikten sonra hastaneden ayrılabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Ağrı, Şişlikler ve Morarma

Hafif ağrı ilk günler olabilir, Çene ucunda şişlikler olur, birkaç hafta içinde yavaş yavaş azalır.

Bakım ve Pansuman

Ağzın temiz tutulması ve vereceğimiz ağız bakım spreylerinin kullanılması yeterlidir. İki-üç gün sıvı ve kaşıkla beslenmek gerekir. Ardından bir hafta kadar da yiyeceklerin diş önü bölgesine temas etmemesine özen gösterilmesi gerekir.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Çene ucu estetiği genel olarak güvenli bir işlemdir. Çok nadiren enfeksiyon görülebilir.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

3-7. günden itibaren normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Çenem son şeklini ne zaman alır?

Şişkinliklerin çoğu birkaç haftada azalır. Yaklaşık 3. ayda son sonuca yakın bir sonuca kavuşuşur. İyileşme 1-1.5 yıl devam eder.

Çene Ucu Estetiği (Genioplasti) fiyatları nedir?

Çene Ucu Estetiği (Genioplasti) ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!