DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

Dudak dolgusu kısa sürede güzel ve kalıcı sonuçlar alınabilen etkili bir işlemdir. Dudağın hatlarının belirginleştirilmesi, şekillendirilmesi ve dolgunlaştırılması için yapılır. Bazen üst ve alt dudak arasında uyumsuzluklar veya dudağın kendisinde yapısal bazı asimetrilerin tedavisi için de kullanılmaktadır.

Dudağın dış çerçevesinin ve bütününün kendine has bir yapısı vardır. Bu yapı gözetilerek yapılan dolgu uygulamaları doğal görünür ve dışardan bir uygulama yapıldığı belli olmaz.

Bazen de yine bu kurallara uyarak ve daha fazla dolgu kullanarak daha dikkat çekici dolgun dudaklar da hedeflenebilir. Ancak dudağın tümünün "şişirildiği", anatomik özelliklere dikkat edilmeden yapılan uygulamalar hoş bir görüntü oluşturmaz. Dudak dolgusu eline iğne alıp dudağı şişirmek değildir, olmamalıdır. Mutlaka dudak anatomisine hakim deneyimli bir hekim tarafından uygun koşullarda yapılmalıdır.

Dudak dolgusu için özel üretilmiş yumuşaklıkta kaliteli dolgular tercih edilmelidir. Tek seansta güvenli olarak verilebilecek dolgu miktarı dozunda kalınmalıdır. Gerekirse birkaç seansta daha da dolgun dudaklar oluşturulabilir.

Dolgu uygulamasından hemen sonra hafif asimetriler olabilir bunlar genellikle şişkinliklere bağlıdır ve kendiliğinden birkaç haftada düzelir. Düzelmediği durumlarda küçük doz dolgular yapılarak düzeltilebilir.

Dolgu uygulaması genel olarak memnuniyet oranı çok yüksek bir işlemdir. Hyaluronik asit dolguların kalıcılığı yaklaşık 12 aydır. Daha uzun süreli dolgular da mevcuttur.

Hamile ve emziren kadınlar dışında hemen herkes dolgusu yaptırabilir.

Basında dudak dolgusu ile ilgili bazı korkutucu haberler olsa da bunlar genellikle merdiven altı tabir edilen yerlerde ve hekimlik kurallarına uymayan kişiler tarafından yapılan ve uygun olmayan malzemeler kullanılan uygulamalardır. Uygun dozlarda, uygun teknikle ve kaliteli bir dolgu kullanıldığında güvenli bir uygulamadır.

 

Dudak Dolgu Uygulaması

Dudak anatomisi, ihtiyaçlar ve beklentileriniz değerlendirildikten sonra işleme başlanır. Dolgular çok ince iğneler veya kanüller kullanılarak yapılmaktadır.

Anestezi Şekli

Anestezi gerekmeyen bir uygulamadır. Uygulama alanlarına uyuşturucu kremler ve soğuk uygulama ile ön hazırlık yapılır.

İşlem Süresi

İşlem süresi 15 - 20 dk’dır.

İşlem Sonrası Ağrı, Şişlikler ve Morarma

İşlem sonrasında ağrı olmaz. Bir iki gün hafif şişlikler beklenir. 7-10 günde şişlikler kendiliğinden inecektir. Morarma beklenmez ancak bazen kılcal damarlardan kaynaklanan küçük eflatun renk değişiklikleri olabilir.

İşlem sonrası bakım

Dudaklarına birkaç gün antibiyotikli krem sürmenizi öneriyoruz. Dudaklarınızı temiz tutmanız yeterlidir. Tüm günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz.

İşlem Sonrası İstenmeyen Durumlar

Uygun şartlar, uygun teknik ve kaliteli bir dolgu uygulandığında çok güvenli ve memnuniyet oranı yüksek bir işlemdir. Ancak çok nadiren bazı istenmeyen durumlar oluşabilmektedir. Şişlikler beklenenden fazla olabilir. Etki süresi beklenenden daha kısa sürebilir. Küçük kan damarlarında tıkanıklık oluşturabilir. Ve nadiren allerji gelişebilir ve allerji tedavisi yapılması gerekebilir.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Hemen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kontrol muayenesi gerekiyor mu?

Genellikle 10 gün sonra tekrar bir değerlendirme yapmak istiyoruz. Bazen küçük ek uygulamalar gerekebiliyor.

Dolgu sonrası spor yapılabilir mi?

Ağır ve sert egzersizden kısa bir süre uzak durmakta fayda var. Ağız bölgesini zorlamaktan kaçınıyoruz.

Dolgu uygulamasında sonucunu ne zaman görüyoruz?

Hemen. Şişliklerin azalması ve son halini alması yaklaşık 2-3 hafta sürüyor ama sonucu hemen görüyorsunuz.

Dudak Dolgusu fiyatları nedir?

Dudak Dolgusu ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!