DUDAK KALDIRMA (LIP LIFTING – ANGEL LIP LIFT)

DUDAK KALDIRMA (LIP LIFTING - ANGEL LIP LIFT)

Lip-lifting yani dudak kaldırma ameliyatı son zamanlarda oldukça popüler bir ameliyattır. Burun dudak mesafesini kısaltan ve bu bölgede daha çekici ve genç bir görüntü oluşturan bir işlemdir. Aynı zamanda dudağın kırmızı kısmının görünürlüğünü arttırır. Bu nedenle dudak-burun mesafesi 15-20 mm den uzun ve ince üst dudak yapısı olan kadınlar bu işlem için ideal adaydırlar.

Üst dudağı çok ince olan kadınlarda bu inceliği aşmak için yapılan aşırı dolgu uygulamaları ördek dudak diye bilinen, öne doğru çok fazla çıkık dudak görünümü ile sonuçlanır. Bu kişilerde öncelikle dudak kaldırma ameliyatı daha uygundur. Dudak kaldırma ameliyatına dudak dolgunlaştırma işlemleri de eklenebilir.

Dudak kaldırma işlemi kalıcı bir işlemdir tekrarlanması gerekmez.

Dudak kaldırma ameliyatı sonrası izler genellikle kolay farkedilemeyen silik izler ile iyileşirler.

Lip Lift Kalıcı Etkileri

• Üst dudak ile burun mesafesinin azalması

• Daha belirgin ve kalın üst dudak

• Üst dişlerin konuşurken ve gülerken daha belirgin görünmesi

• Daha iyi oranları olan bir alt yüz

• Daha çekici ve genç bir dudak-ağız yapısı

Dudak Kaldırma Ameliyatı

Estetik dudak kaldırma işlemi sadece bu bölgeyi uyuşturarak tek başına veya diğer ameliyatlarla kombine olarak uygulanabilmektedir. Öncelikle detaylı ölçümler ve işaretlemeler yapılır. Burun altında farkedilmesi zor bir alandan işlem yapılır. Dudak burun mesafesi yaklaşık 15 mm olacak şekilde gerekli doku eksizyonları yapılır. Ardından estetik ince dikişler ile bu alanlar dikilir. Kontrol ve pansumanlar yapılarak işlem tamamlanır.

 

Anestezi Şekli

Lokal anestezi ile sadece işlem bölgesi uyuşturularak yapılabilen bir ameliyattır. Rinoplasti gibi diğer ameliyatlarla birlikte genel anestezi ile de uygulanabilir.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 30-45 dk civarındadır.

Hastanede Yatış Süresi

Hastanede kalış gerekmez.

Bakım ve Pansuman

Dikişlerin üzerinde bazı steril bantlar olur. Bunların korunması çok fazla ıslatılmaması yeterlidir. Kontrollerimizde gerekli pansumanlar tarafımızca uygulanır.

İşlem Sonrası İstenmeyen Durumlar

Lip-lifting ameliyatı güvenli bir işlemdir, çok nadiren enfeksiyon ve dikişlerde belirgin iz ile iyileşmeler görülebilir.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Normal hayata hemen dönülebilir.

Lip-lifting fiyatları nedir?

Lip-lifting (Dudak kaldırma) ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve dudak kaldırma fiyatları bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!