ESTETİK İPLER İLE ASKI UYGULAMALARI

ESTETİK İPLER İLE ASKI UYGULAMASI

Yüzümüzde zamanla ve yapısal nedenlerle aşağı doğru yer değiştiren dokuların yukarı doğru tekrar konumlandırılması için yapılan bir işlemdir. Ameliyatsız bir yöntemdir. Yanak, şakak, kaş ve göz kenarının yukarı doğru çekilmesi ve çene hattının belirginleştirilmesinde özellikle kullanılmaktadır.

İki yıl civarında etkili olabilmektedir. Etkinlik süresi kişiden kişiye değişebilir. Dolgu ve botoks işlemleri ile birlikte kombine edildiğinde daha da iyi sonuçlar alınabilir.

Sadece iplerle yapılan işlemler, ameliyatlı tekniklere göre daha kısa süreler için sonuç alınan işlemlerdir. Ancak hızlı sonuç vermesi, narkoz gerektirmemesi, kesi olmaması, kısa sürede yapılması ve sosyal hayata kısa sürede dönebilme avantajları mevcuttur. Ayrıca gerektiğinde tekrarlanabilir ve maliyetleri daha düşüktür.

Yanak kaldırma

Şakak kaldırma

Çene hattı belirginleştirme

Kaş kaldırma

Göz kenarı (Fox Eyes)

Erken dönemde özellikle 4 hafta iplerin tersi yönünde güç uygulanmaması önemlidir. Uygulamadan hemen sonra görülen doku çekintileri ve dalgalanmalar bir kaç hafta içinde düzelir. Masaj uygulanmaması yüzüstü yatılmaması gerekir.

 

Estetik İpler İle Askı Uygulaması

Yüz anatomisi ve askı uygulaması gereken yerler değerlendirildikten sonra işleme başlanır. Gerekli olan askı miktarına göre işlemin kapsamı artmaktadır. İp ince iğneler kullanılarak yapılmaktadır. İşlem sırasında ve sonrasında ağrı duyulmaz Yüzün askı gereken alanlarından daha sabit ve güçlü alanlarına doğru özel iplikler ile askılama işlemi gerçekleştirilir. Bu iplikler üzerinde dokuyu tutan küçük çıkıntılar mevcuttur. Bu küçük çıkıntılar üzerinde tutunan sarkmış dokular yüzün sabit ve sağlam dokularına doğru asılır.

Anestezi Şekli

Anestezi gerekmeyen bir uygulamadır. Uygulama alanları lokal anestezi, uyuşturucu kremler ve soğuk uygulama ile ön hazırlık yapılır.

İşlem Süresi

İşlem süresi 45-60 dk.’dır.

İşlem Sonrası Ağrı, Şişlikler ve Morarma

İşlem sonrasında genellikle ağrı, şişlik veya morarma beklenmez. İşlemden hemen sonra yaklaşık 1 hafta süren dalgalanmalar olabilir, kendiliğinden geçer.

İşlem sonrası bakım

Herhangi bir özel bakım gerektirmez. Tüm günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. İşlem sonrası 4 hafta süreyle dikkat etmenizi istediğimiz iki nokta vardır. Bu önlemler yapılan tedavinin etkinliğine ve güvenliğine katkı sağlarlar.

İple Askı Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerken Noktalar;

1. İşlem bölgesininde askı yönünün tersine hareketlerden kaçınmak. Örneğin kaşları aşağı doğru çekmek veya ağzı aşırı açmak gibi hareketlerden kaçınmak gerekir.

2. Yüz masajı ve ovuşturma hareketleri yapılmaması ve yüzüstü yatılmaması.

İşlem Sonrası İstenmeyen Durumlar

Genel olarak güvenli ve memnuniyet oranı yüksek bir işlemdir. Ancak çok nadiren bazı istenmeyen durumlar oluşabilmektedir. İşlem etkisi beklenenden daha kısa sürebilir. Çok nadiren allerji gelişebilir ve allerji tedavisi yapılması gerekebilir.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Hemen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kontrol muayenesi gerekiyor mu?

Genellikle 10 gün sonra tekrar bir değerlendirme yapmak istiyoruz. Bazen küçük ek uygulamalar gerekebiliyor.

Estetik İpler ile Askı uygulaması sonrası spor yapılabilir mi?

Ağır ve sert egzersizden bir süre uzak durmakta fayda var. Yüzü ovuşturmak ve aşırı yüz hareketlerinden kaçınıyoruz.

Estetik iplerle askı uygulamaları fiyatları nedir?

Estetik iplerle askı uygulamaları ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


    ADRES


    Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

    Mail: info@hakanbulam.com

    Tel. +90 (532) 252 9592


    BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
    error: Bu İçerik Korunmaktadır!