GENİTAL ESTETİK

GENİTAL ESTETİK

Genital bölgede yapısal veya doğumlara bağlı olarak bazı deformasyonlar bulunabilir. Bunların çözümü için genital estetik ameliyatları uygulamaktayız. Estetik görünüm tekrar düzenlenirken aslında cinsel birleşme sırasında oluşan bazı zorlukların da çözümü sağlanmış olmaktadır.

Genital bölgede uygulanan işlemler temel olarak:

1.Labia majora ve labia minora (Dış ve iç dudak) işlemleri

2.Vajina daraltma işlemleri

Olarak ikiye ayrılabilir.

Labioplasti nedir?

Genital estetik işlemler içinde en sık uygulanan işlem labia minora (iç dudak) küçültme işlemi, yani labioplastidir. Labia minorların büyük, uzun ve sarkık olduğu durumlarda bu bölgelere toparlama işlemi yapılabilmektedir.

Büyük ve sarkık iç dudaklar hem bikini ve giysi seçiminde hem de cinsel birleşme sırasında bazı zorluklar yaratabilmektedir. Bu sorunların çözümü için labioplasti ameliyatımızı uyguluyoruz.

Labioplasti de aynı zamanda eğer klitoral örtü (clitoral hood) dokusu çok uzunsa onu da azaltıyoruz (clitoral hoodoplasty). Dış dudaklarda ise hacim azalmasını daha fazla görüyoruz. Buradaki hacmin ve dolgunluğun oluşturulması için yağ enjeksiyonları uygun oluyor.

Vajinoplasti nedir?

Vajinada istenilen sıkılığın olmadığı durumlarda da vajinoplasti daraltma ameliyatımızı uyguluyoruz. Bu işlemde genişlemiş fazla iç dokular çıkarılır, vajinadaki çevresel kaslar iç dikişlerle yaklaştıtılıp daraltılır. Aynı zamanda vajina girişi de daraltılır.

Bu işlemlerin yanında venüs tepesi (mons pubis) işlemleri ve hymen zar onarım işlemleri de yine genital estetik ameliyatlar arasındadır.

Genital Estetik Ameliyatında Mahremiyet

Özel bir bölge olduğu için genital estetik ameliyatlarında mahremiyetinize çok daha fazla özen gösterilmektedir. Ameliyat odasına sadece gerektiği kadar sağlık personeli alınır ve ameliyat odasına giriş-çıkış yapılmaz. Mümkün olduğunca kadın sağlık personeli tercih edilir.

 

Anestezi Şekli

Lokal anestezi ve sedasyon veya genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 45dk-2 saat arasında değişmektedir

Hastanede Yatış Süresi

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ameliyattan sonra 4-6 saat istirahat ettikten sonra hastaneden ayrılabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Ağrı, Şişlikler ve Morarma

Genital estetik ameliyatlardan sonra genellikle ağrı olmamakta veya çok hafif olmaktadır.

Ameliyat Bölgesinin Bakımı ve Pansumanı

Ameliyat sonrası yapılan pansumanı her tuvalete gittiğinizde değiştirmenizi ve yenilemenizi istiyoruz. Bu bölgenin temizliği için reçetenize yazdığımız ilaçları ve kremleri kullanmanızı istiyoruz.

Ameliyat sonrasında cinsel yaşama ne zaman dönülür?

En az 4 hafta bu bölgenin dinlendirilmesi, onarım alanlarının güçlenmesi gerekiyor. Daha sonra nazik hareketler ile başlanabilir. Onarım bölgelerinin 3 ay kadar hassas olduğunu ve 1 yıla kadar iyileşmenin devam ettiğini biliyoruz.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Hızlı iyileşen bir bölge olduğu için genellikle bir sorun yaşanmıyor. Bazen kullanılan ilaçlara bağlı geçici kaşıntı görülebiliyor. Onarım bölgeleri erken dönemde zorlanırsa dikişlerde açılmalar oluşabiliyor.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber 1-3. günden itibaren işe dönebilirsiniz.

Genital bölge ameliyatı sonrası spor yapılabilir mi?

2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilirsiniz. 2. aydan sonra dilediğiniz sporları yapabilirsiniz.

Genital Estetik ameliyatı fiyatları nedir?

Genital Estetik ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!