GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

Göz kapakları yüzümüzdeki en özel bölgelerden biridir. Hem hareketli yapısı, hem çok katmanlı farklı dokulardan oluşması hem de özel deri yapısı ile kendine has özellikleri vardır. Tek başına estetik bir ünitedir aynı zamanda tüm yüz ile birlikte düşünülmelidir. Yaşla birlikte bu bölgedeki oluşan değişiklikler blefaroplasti ameliyatı ile düzeltilebilir. Blefaroplasti ameliyatı tek başına veya yüzdeki diğer estetik işlemler ile birlikte uygulanabilir.

Üst göz kapaklarında deri fazlalığı ön planda iken alt kapaklarda torbalaşma, kırışıklıklar ve göz aksındaki çekikliğin azalması daha baskın deformasyonlardır.

Üst kapaktaki sarkmış ve ağır görünüme neden olan deri ve kas dokuların çıkarılması, alt kapakta torbalaşmaya neden olan yağ paketlerinin azaltılması ve göz aksının tekrar çekik ve açılı duruma getirilmesi estetik göz kapağı ameliyatının temellerini oluşturur.

Göz kapakları mutlaka özellikle kaş ve orta yüz yapıları ile birlikte değerlendirilmelidir. Gerektiğinde bu bölgelere de aynı zamanda yapılacak müdahaleler ile çok daha iyi bir sonuç almak mümkündür.

Estetik üst ve alt göz kapağı ameliyatları ayrı ayrı tek başına veya gerektiğinde birlikte uygulanabilir. Canlı ve genç bakışlara tekrar kavuşulabilir.

Estetik Üst ve Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Üst göz kapağında çizim ve ölçümlerden sonra fazla deri ve kas dokuları çıkarılır ve estetik dikiş ile kapatılır. İzler genellikle belirsiz olarak iyileşir.Alt göz kapağı ameliyatı kirpik altından yapılan kesiden veya göz kapağı içinden yapılabilir. Yağ paketlerine ulaşılır. Bu paketler azaltılır veya yer değişikliği yapılarak alt göz kapağında düz bir görüntü elde edilmeye çalışılır. Göz aksı kantopeksi ile tekrar çekikleştirilir ve badem benzeri görüntü oluşturulur. Ardından az miktarda kırışmış deri ve fazla kas dokusu çıkarılır. İnce eriyen dikişler ile kapatılır.

 

Anestezi Şekli

Ameliyathane koşullarında yapılan işlemlerdir. Üst göz kapağı ameliyatı lokal anestezi ile yapılabilir. Alt göz kapağı ameliyatı için genel anestezi tercih edilir.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 1-2 saat arasında değişmektedir.

Hastanede Yatış Süresi

Hastanede yatış gerektirmez. Bir süre istirahat ettikten sonra hastaneden çıkabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Ağrı, Şişlikler ve Morarma

Ağrılı bir işlem değildir. Şişliklerin kontrol altına alınması için baş hafif yukarıda istirahat etmek ve göz çevresine soğuk kompres uygulamak önemlidir.

Göz Kapağı Bakımı ve Pansumanı

Ameliyat sonrasında göz çevresinde özel bantlar bulunur. Bu bantları ıslatmamanız yeterlidir. Diğer tüm pansuman ve bakımlarınız kontrolleriniz sırasında bizim tarafımızdan yapılır. Eriyen dikişler kullanıldığı için genellikle dikiş alınmasına gerek olmaz.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Genellikle herhangi bir sorun yaşanmadan iyileşme süreci tamamlanır ve kalıcı olarak kazanımlar sağlanır. Ancak çok nadiren kanama olabilmektedir. Alt göz kapağında istenmeyen bir çekinti oluştuğu durumlarda ikinci işlemler gerekebilir.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber 3-7 gün sonra işe rahatlıkla dönülebilir. Hafif şişlikler birkaç hafta içinde yavaş yavaş azalacaktır.

Göz kapağı estetiği fiyatları nedir?

Göz kapağı estetiği ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!