JİNEKOMASTİ

JİNEKOMASTİ (ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİ)

Jinekomasti erkeklerde meme büyümesidir. Özellikle genç erkeklerde fiziksel, psikolojik ve sosyal sorunlar yaratabilir. Jinekomasti nedeniyle olduğundan daha kilolu görünen, tişörtünü çıkarmak istemeyen, güneşlenmek ve denize girmekten kaçınan ve bazen giysilerin üzerinden bile göğüs bölgesinin görünüşünden rahatsız olan hastalarımıza jinekomasti düzeltilmesi ameliyatı ile yardımcı oluyoruz.

Jinekomastinin farklı dereceleri mevcuttur. Hem bu derecelere göre hem deri yapınıza göre uygulanacak işlemler değişebilmektedir.

Jinekomasti amaliyatı memede gereğinden fazla olan dokuları azaltma esasına dayanan ameliyatlardır. Çoğu zaman kesi gerektirmez ve küçük deliklerden yapılan liposuction işlemi yeterli olur. Liposuction da özel kanüller kullanılır ve ultrasonik (VASER) liposuction uygulanır. Bazen de meme başından küçük bir kesi yapıp liposuction ile alınamayan sert dokular cerrahi olarak çıkarılır.

 

Jinekomasti Ameliyatı Anestezi Şekli

Jinekomasti ameliyatı genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Tam donanımlı hastane ameliyathanesinde yapılmalıdır ve sterilizasyon kurallarına çok dikkat edilmelidir. Modern anestezi tekniklerinin özellikle sağlıklı yetişkinlerde son derece güvenli olduğu bilinmektedir. Ameliyat öncesinde yapılan muayene ve testler ile genel sağlık durumunuzun anestezi almak için uygun olup olmadığı mutlaka değerlendirilmektedir. Bu aşamada varsa mutlaka kullandığınız ilaçlar, daha önceki ameliyatlarınız ve allerjileriniz hakkında bilgi veriniz.

Jinekomasti Ameliyatı Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 1 saat civarında sürmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Hastanede Yatış Süresi

Genellikle aynı gün evinize gidebilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Ağrı

Ameliyat sonrasında rahatsız edici bir ağrı olmamaktadır, hafif düzeyde ağrı olabililir. Reçetenizde bulunan ağrı kesiciler yeterli olmaktadır.

Jinekomasti Ameliyatı İyileşme Süreci

Ameliyattan hemen sonra sonuçlar görülür ancak göğüs bölgenizde şişkinlikler mevcuttur. Genellikle 1-2 haftadan sonra şişkinlikler yavaş yavaş azalmaya başlar. İkinci ayda şişkinlilerin çoğu geçmiş olur. İyileşme 12. aya kadar devam eder.

Jinekomasti Ameliyatı Pansumanı

Tüm kesiler kendiliğinden eriyen dikişler kullanarak kapatılır. Alınması gereken dikişiniz olmaz. Kesinin üzerine denilen özel bir yara bandı yapıştırılır. Bu bant 10-14 gün kalır. Kendiliğinden düştükten sonra da iz giderici krem sürmeye başlanır ve 3 ay boyunca günde 2 kez bu krem kullanılır. Ameliyat bölgesi ıslanmayacak şekilde yıkanmanız ameliyattan sonra serbesttir. 3-5 gün sonra ameliyat bölgesi de ıslanabilir ve genel banyo da yapabilirsiniz

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası İzler

Liposuction işlemi birkaç milimetrelik küçük deliklerden yapılır, büyük bir kesi yapılmaz. Bu küçük giriş bölgeleri de genellikle belirgin olmayan izler ile iyileşirler.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse

En az 2 hafta medikal korseyi kullanmanızı öneriyoruz. Bu korse şişkinliklerin kontrol altında tutulmasına yarar.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası ne zaman işe ve sosyal hayata dönülebilir?

Genellikle ameliyattan 2-3 gün sonra işinize rahatlıkla dönebilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı sonrasında spor yapılabilir mi?

1 hafta sonra yürüyüşe, 2 haftadan sonra göğüs bölgesini çalıştırmayacak egzersizleri yapabilirsiniz. Push-up, pull-up, bench-press gibi göğüs kaslarının aktif olduğu egzersizleri 1. aydan sonra hafif ağırlıklarla başlayabilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı sonrasında meme tekrar büyür mü?

Jinekomasti ameliyatından sonra genellikle tekrar büyüme görülmemektedir.

Jinekomasti ameliyatı fiyatları nedir?

Jinekomasti ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve dudak kaldırma fiyatları bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!