KALÇA ESTETİĞİ – KALÇAYA YAĞ ENJEKSİYONU – BRAZILIAN BUTT LIFT(BBL)

KALÇA ESTETİĞİ - KALÇAYA YAĞ ENJEKSİYONU - BRAZILLIAN BUTT LIFT(BBL)

Kalça estetiği, popo yağ enjeksiyonu, veya daha popüler adıyla Brezilya kalçası veya Brazilian but lift (BBL) ameliyatı kalça bölgesine daha güzel, daha yuvarlak ve daha dolgun bir form verilmesi amacıyla yapılan, yapılan vücut şekillendirme ameliyatıdır. Bu ameliyatta önce vücudun istenmeyen yerlerindeki yağları vaser liposuction ile alıyoruz. Ardından özel bazı işlemlerden geçirip kaliteli yağ dokularını kalça bölgesindeki uygun alanlara enjekte ediyoruz.

Bu ameliyatın ilk bölümü liposuction-yağ alma ameliyatıdır. Liposuction ile elde edilen yağlar kalçada gerekli yerler için yağ dolgusu olarak kullanılır. Liposuction ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Ameliyat planı vücudun formuna göre düzenlenir. Özellikle karın ve bel inceltilir ve kalçanın dolgun, dik ve biçimli görünmesi için özel kanüllerle eksik olan yerlere yağ enjekte edilir ve kalça şekillendirmesi yapılır.

Mevcut kalça formuna göre değerlendirme ve ameliyat planı yapmak gerekir. Kadınlarda 4 ana kalça formu vardır:

1. Form H: Şekillendirmeye uygun hacimli kalça yapısıdır. Ancak hacim dağılımının düzenlenmesi gerekir. Vaser liposuction ve yağ enjeksiyonu ile güzel sonuçlar elde edilebilir.

2. Form O: Yuvarlak kalça formudur. Kalça çevresindeki yağ dağılımı eşittir. Hastalar tarafından sıklıkla arzulanan bir kalça şeklidir.

3. Form A: En kavisli kısım kalçanın alt kısmında bulunur. Bu form da çekici bir formdur.

4. Form V: Yağ enjeksiyonu gerekli olan kalça tipleridir. Yağ enjeksiyonu ile güzel sonuçlar elde edilebilir.

Anestezi Şekli

Genel anestezi ile yapılır. Hastane ameliyathanesinde yapılır. Sterilizasyon kurallarına en üst düzeyde uyularak yapılması gereken bir ameliyattır.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi yaklaşık 2 saattir. Liposuction alanlarının sayısı ve yağ miktarına göre artabilir.

Hastanede Yatış Süresi

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ameliyattan sonra bir gece hastanede kalınmasını öneriyoruz.

Ameliyat Sonrası Ağrı

Ameliyattan sonra hastanede kalış süresi içinde hissedeceğiniz sızı şeklindeki ağrı, ağrı kesiciler ile kontrol altına alınıyor. Ameliyatın ertesi günü devam edebilecek hafif ağrılar için ağızdan alınacak ağrı kesici tabletler yeterli oluyor. Ameliyat bölgesinde sıvı birikmesini önlemek için dren denilen içi boş ince kablolar kullanabiliyoruz. Bunlardaki sıvı miktarını kontrol edip genellikle 2-3 gün içinde kolayca çıkarıyoruz. Ameliyat bölgesinde şişkinlikleriniz oluyor. 2. Haftadan itibaren azalıyorlar. Ameliyat sonrasında istirahat etmek ve bol su içmek bu süreci hızlandırıyor.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Erken dönemde her ameliyat sonrasında olduğu gibi nadiren kanama ve enfeksiyon olası komplikasyonlar arasında sayılıyor. Yağ transferlerinde özellikle çok yüksek hacimde yağ verilmesi durumunda kan dolaşım sistemine ait bazı ciddi riskler de ortaya çıkmaya başlıyor. Bu nedenle güvenli limitler içinde kalmaya büyük özen gösteriyoruz.

Pansuman ve Bakım

Ameliyattan sonra 3. günde bandajlar ve süngerleri tamamen çıkarıyoruz. Ardından sadece korse giyiliyor. 3. günden sonra banyo yapılabiliyor. Liposuction ve yağ enjeksiyonları çok küçük bir noktadan girildiği için kendiliğinden eriyen tek bir adet dikiş yeterli geliyor. Bu dikiş 2-3 hafta içinde kendiliğinden düşüyor. Dolayısıyla pansuman ve dikiş almaya gerek kalmıyor.

Korse

İlk 4 hafta bizim ameliyatta giydirdiğimiz korseyi sürekli kullanıyorsunuz. Banyo ve bakım gibi kısa süreler için çıkarabilirsiniz.

Kalçaya oturma ve yatma şekli

İlk 4 hafta kalçanın mümkün olduğunca baskıdan korunması önemli. Bunun için bazı özel yastıklar kullanıyoruz. Bu yastığın yanınızda olmadığı durumlarda da kalçanızı havada tutcak şekilde küçük bir yastığı bacaklarınızın arka kısmına koymanız ve arkanıza yaslanmadan bu bölgenin üzerine oturmanız yeterli olacaktır. Ameliyat sonrasında yüzüstü yatılmalıdır. Sırtüstü yatılması gerekiyorsa mutlaka bel ve bacak arkası bölgesinin bol bol yastıklarla desteklenmesi ve kalça bölgesine vücut ağırlığınızın baskı yapmaması gerekiyor.

Popo Yağ Enjeksiyonu (PYE) – Brazilian Butt Lift (BBL) sonrası daha iyi bir sonuç için sizin yapabilecekleriniz:

Oturma ve yatma önerilerine uyulması

Sigara içiliyorsa bırakılması

Düzenli ve sağlıklı beslenme

Erken iyileşme döneminden sonra düzenli medikal lenfatik masaj

Hem yeni bir alana nakledilen yağ hücrelerinin kalçada tutunmasını arttıracak hem de genel sağlık durumunuzu pozitif etkiyecektir.

Ne Zaman İşe Dönülebilir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber 3–7 gün sonra rahatlıkla dönebilirsiniz.

Spor

Ameliyattan sonra 2. haftada yürüyüşe, 4. haftada ise diğer egzersizlerinize başlayabiliyorsunuz. Kalça bölgesini aktif çalıştıran egzersizleri 2. ayda başlayabilirsiniz.

Son Şekil

Kalça bölgesine transfer edilen yağların yaklaşık %70-75’i tutunuyor. Ameliyat sonrası erken dönemde var olan ödem, şişlik ve sertlikler zaman içerisinde azalıyor, 3-4 ay sonra dokular doğal kıvamına kavuşuyor. İyileşme 1 yıl devam ediyor.

Popo Yağ Enjeksiyonu (PYE) – Brazilian Butt Lift fiyatları nedir?

Popo Yağ Enjeksiyonu (PYE) – Brazilian Butt Lift ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve dudak kaldırma fiyatları bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!