KARIN GERME

KARIN GERME

Abdominoplasti yani karın germe ameliyatı karında üç noktada iyileşme hedeflenen bir ameliyattır.

1.Alt karında sarkmış olan derinin ve yağ dokusu çıkarılır. Gergin sıkı bir görüntü oluşturulur.

2.Gebelik, kilo alıp verme ve yapısal nedenlerle iki yana doğru ayrılan karın kasları orta hatta yaklaştırılır. Rektus diastazı varsa onarımı yapılır.

3.Üst karın ve bel bölgesine liposuction uygulanır. Üst karın incaltilir ve bel oyuntusu oluşturulur. Liposuction için ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Anestezi Şekli

Sterilizasyon kurallarının en üst seviyede uygulandığı bir hastane ameliyathanesinde, genel anestezi altında yapılması gereken bir ameliyattır.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 2-3 saat arasında değişmektedir.

Hastanede Yatış Süresi

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ameliyattan sonra bir gece hastanede kalınması gerekiyor. 3-4 saat sonra bir şeyler yiyip içtikten sonra yürüyüşünüzü yapıyorsunuz. Bu sürede hemşirelerimiz tarafından tedavileriniz devam ediyor.

Ameliyat Sonrası Ağrı

Ameliyattan sonra hastanede kalış süresi içinde hafif-orta düzeydeki ağrılarınız ağrı kesiciler ile kontrol altına alınıyor. Ameliyatın ertesi günü devam edebilecek hafif ağrılar için ağızdan alınacak ağrı kesici tabletler yeterli oluyor. Taburcu olurken günlük temel işlerinizi yapabilir durumda oluyorsunuz.

Ameliyat bölgesinde sıvı birikmesini önlemek için dren denilen içi boş ince kablolar kullanabiliyoruz. Bunlardaki sıvı miktarını kontrol edip genellikle 2-3 gün içinde kolayca çıkarıyoruz.

Ameliyat bölgesinde şişkinlikleriniz oluyor. 2. Haftadan itibaren azalıyorlar. Ameliyat sonrasında istirahat etmek ve bol su içmek bu süreci hızlandırıyor. Karın germe sonrasındaki yürüyüşlerinizde hafif öne doğru eğilerek yürüyorsunuz. 1 hafta sonra dik yürümeye başlayabiliyorsunuz.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Erken dönemde her ameliyat sonrasında olduğu gibi nadiren kanama ve enfeksiyon olası komplikasyonlar arasında sayılıyor.

Seroma denilen sıvı birikmesini önlemek için bazı teknik noktalara dikkat ediyoruz. Ancak sıvı birikimi olursa nadiren bunu boşaltmak gerekebiliyor.Özellikle sigara içen hastaların ameliyat öncesi sigarayı bırakmasını istiyoruz çünkü yara iyileşme problemleri özellikle sigara içen hastalarda daha fazla görülüyor.

Karın Germe Sonrası İzler

İzleri alt iç çamaşırınızın altında kalacak şekilde planlanır. Olabildiğince aşağıya yerleştirilmeye çalışılır. Bazı iz neredeyse kaybolur hale gelirken bazı hastalarda daha belirgin izler kalıyor. 15 gün sonra başladığımız ve en az 3 ay boyunca kullanılmasını tavsiye ettiğimiz kremler ile izlerin daha güzel iyileşmesini hedefliyoruz.

Şişme, Morarma

Şişlik ve morluk çok fazla olmuyor. Olanlar da 2. haftadan itibaren azalmaya başlıyor. Karın germe ameliyatında arzu edilen sonucu 3. aydan itibaren görmeye başlıyoruz, 1 yıla kadar iyileşme devam ediyor.

Pansuman

Ameliyattan sonra 3. günde pansumanları tamamen çıkarıyoruz. Ardından sadece korse giyiliyor. 3. günden sonra banyo yapılabiliyor. Karın bölgesi kendiliğinden eriyen dikişlerle ve estetik (subkutiküler) dikiş ile dikiliyor. Dikişlerin üzerine de özel bantlar yapıştırılıyor. Dolayısıyla pansuman ve dikiş almaya gerek kalmıyor.

Korse

İlk 4 hafta bizim ameliyatta giydirdiğimiz korseyi sürekli kullanıyorsunuz. Banyo ve bakım gibi kısa süreler için çıkarabilirsiniz.

Ne Zaman İşe Dönülebilir?

Genellikle 7-10 gün sonra işinize dönebilirsiniz.

Spor

Ameliyattan sonra 2. haftada yürüyüşe, 4. haftada ise diğer egzersizlerinize başlayabiliyorsunuz. Karnın çok gerileceği öne ve arkaya doğru eğilerek yapılan egzersizleri 2. aydan sonra öneriyoruz.

Son Şekil

Ameliyat sonrası erken dönemde var olan ödem, şişlik ve sertlikler zaman içerisinde azalıyor, 3-6 ay sonra dokular doğal kıvamına kavuşuyor. İyileşme 1 yıl devam ediyor.

Karın Germe ameliyatı fiyatları nedir?

Karın Germe ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!