KOL VE BACAK GERME

KOL VE BACAK GERME

Kol ve bacak germe ameliyatları daha ince ve daha sıkı kol ve bacak yapısı oluşturmak için yapılan bir ameliyattır. Genellikle zayıflama sonrasında veya yaşla birlikte gevşeyen dokuların çıkarılması amacıyla yapılır. Aynı zamanda kol ve bacakta liposuction sonrasında yeterli deri sıkılığına ulaşılamadığında da uygulanır.

İzler kol ve bacakların en az görülen bölgelerine yerleştirilecek şekilde doku çıkarımları yapılır. Daha sonra bu alanlar estetik (subkutiküler) eriyen dikişler ile dikilir. Derinin gevşeklik durumuna göre ameliyat tekniğine karar verilir. Olabildiğince küçük kesi ile olabildiğince fazla sonuç alınmaya çalışılır.

 

Anestezi Şekli

Sterilizasyon kurallarının en üst seviyede uygulandığı bir hastane ameliyathanesinde, genel anestezi altında yapılması gereken bir ameliyattır.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 1-2 saat arasında değişmektedir.

Hastanede Yatış Süresi

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ameliyattan sonra bir gece hastanede kalınması gerekiyor. 3-4 saat sonra bir şeyler yiyip içtikten sonra yürüyüşünüzü yapıyorsunuz. Bu sürede hemşirelerimiz tarafından tedavileriniz devam ediyor.

Ameliyat Sonrası Ağrı

Ameliyattan sonra hastanede kalış süresi içinde hafif orta düzeydeki ağrılarınız ağrı kesiciler ile kontrol altına alınıyor. Ameliyatın ertesi günü devam edebilecek hafif ağrılar için ağızdan alınacak ağrı kesici tabletler yeterli oluyor.

Ameliyat bölgesinde sıvı birikmesini önlemek için dren denilen içi boş ince kablolar kullanabiliyoruz. Bunlardaki sıvı miktarını kontrol edip genellikle 2-3 gün içinde kolayca çıkarıyoruz. Ameliyat bölgesinde şişkinlikleriniz oluyor. 2. haftadan itibaren azalıyorlar. Ameliyat sonrasında istirahat etmek ve bol su içmek bu süreci hızlandırıyor.

Kol ve bacaklarınızı günlük işlerinizde kullanabilirsiniz ancak bu bölgelerin aşırı gerileceği hareketlerden uzak durmanızı istiyoruz. Örneğin üç ay kadar bir süre dirseğinizi aşırı bükmekten ve kasıklarınızı birbirinden ayıracak şekilde oturmaktan kaçınmanız gerekiyor.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Erken dönemde her ameliyat sonrasında olduğu gibi nadiren kanama ve enfeksiyon olası komplikasyonlar arasında sayılıyor. Özellikle sigara içen hastaların ameliyat öncesi sigarayı bırakmasını istiyoruz çünkü yara iyileşme problemleri özellikle sigara içen hastalarda daha fazla görülüyor.

Kol ve Bacak Germe Sonrası İzler

İzlerin kolunuzun altında ve bacağınızın içinde, en az görülebilecek yerlere yerleştirilmesine büyük özen gösterilir. Bazı iz neredeyse kaybolur hale gelirken bazen daha belirgin izler kalıyor. 15 gün sonra başladığımız ve en az 3 ay boyunca kullanılmasını tavsiye ettiğimiz kremler ile izlerin daha güzel iyileşmesini hedefliyoruz. Daha iyi bir iyileşme için en az 3 ay kol ve bacakları gerecek hareketlerden uzak durmak önemli.

Şişme, Morarma

Şişlik ve morluk çok fazla olmuyor. Olanlar da 2. haftadan itibaren azalmaya başlıyor. Kol ve bacak germe ameliyatında arzu edilen sonucu 3. aydan itibaren görmeye başlıyoruz, 1 yıla kadar iyileşme devam ediyor.

Pansuman

Ameliyattan sonra 3. günde pansumanları tamamen çıkarıyoruz. Ardından sadece korse giyiliyor. 3. günden sonra banyo yapılabiliyor. Kol ve bacak bölgesi kendiliğinden eriyen dikişlerle ve estetik (subkutiküler) dikiş ile dikiliyor. Dikişlerin üzerine de özel bantlar yapıştırılıyor. Dolayısıyla pansuman ve dikiş almaya gerek kalmıyor.

Korse

İlk 4 hafta bizim ameliyatta giydirdiğimiz korseyi sürekli kullanıyorsunuz. Banyo ve bakım gibi kısa süreler için çıkarabilirsiniz.

Ne Zaman İşe Dönülebilir?

Genellikle 5-7 gün sonra işinize dönebilirsiniz.

Spor

Ameliyattan sonra 2. haftada yürüyüşe, 4. haftada ise diğer egzersizlerinize başlayabiliyorsunuz. Daha iyi bir iyileşme için en az 3 ay kol ve bacakları gerecek hareketlerden uzak durmak önemlidir.

Son Şekil

Ameliyat sonrası erken dönemde var olan ödem, şişlik ve sertlikler zaman içerisinde azalıyor, 3-6 ay sonra dokular doğal kıvamına kavuşuyor. İyileşme 1 yıl devam ediyor.

Kol ve Bacak Germe ameliyatı fiyatları nedir?

Kol ve Bacak Germe ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!