VASER LIPOSUCTION

VASER LIPOSUCTION

Liposuction vücuttaki fazla yağların vakum ile alınması ile vücuda şekil verilmesi ameliyatıdır. Diyete ve spora rağmen erimeye dirençli yağların tedavisi için günümüzde etkinliği ispatlanmış tek yöntemdir. Liposuction bir zayıflama ameliyatı değildir ancak alınan yağlardan dolayı vücut ağırlığında azalma olur.

Liposuction (Yağ Alma) Ameliyatı

Liposuctionda başarıyı belirleyen en önemli etmen bu işlem için uygun olmaktır. Aşırı kilo problemi olmayan ve deri elastikiyeti iyi olan kişiler bu işlem için en uygun adaylardırlar. Aşırı kilo veya sarkmış deri olduğunda başka tedaviler gerekir.

Liposuction için son yıllarda ultrason enerjili, lazer yardımlı veya titreşim yardımlı bir çok teknoloji ortaya çıkmıştır. Herbirinin bazı avantajları bulunsa da özenli uygun bir teknik ve ince bir kanülle yapılan liposuction başarılı sonuçların anahtarlarıdır. VASER liposuction veya ultrasonik liposuction özellikle hızlı iyileşme, daha az şişlik ve şekillendirmeye daha fazla imkan sağlaması ile son yıllarda öne çıkmaktadır. Vaser liposuctionda özel problar ile direk yağ dokusunun içine ultrasonik eneji uygulanır. Bu enerji ile birarada bulunan yağlar birbirinden ve çevre bağ dokularından ayrılır. Bu durum çok daha kolay ve daha az travmatik bir liposuction yapılmasına olanak sağlanır. Vaser Liposuction sonrası deride istenmeyen dalgalanmalar çok daha az olur. Ayrıca vücut şekillendirmesinde, kıvrımların oluşturulmasında da avantajlıdır. Kadın ve erkeklerde uygulanabilir. Kadınlarda daha çok karın, bel, sırt, basen, bacak, kol ve boyun bölgelerine; erkeklerde daha çok karın, bel, göğüs ve boyun bölgelerine işlem yapılmaktadır. Alınan yağlar uygun durumlarda, istek olduğunda kalça, meme ve yüz şekillendirilmesi için kullanılabilmektedir. Bunun için yağlar özel toplayacılara çekilir ve daha sonra kaliteli kısımları hacim ve şekillendirme istenen bölgelere verilir. Kalçada Brezilya Kalçası veya Kalçaya yağ enjeksiyonu olarak bilinmektedir. Kalça şekillendirmesinde BBL (Brazilian Butt Lift) olarak bilinen bu işlemler için detaylı bilgi almak için yağ transferi ve yağ enjeksiyonu ile ilgili sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

High Defination(Hi-Def) Vücut Şekillendirme

Son yıllarda vücut şekillendirmede yağ oranı düşük doğal vücuttlarda olduğu gibi bir şekillendirme trendi öne çıkmaktadır. Erkek ve kadın vücudunda kasların farklılıkları da gözetilerek işlem yapılır. Kasların kütleleri üzerindeki yağ dokular kısmen korunur, kas aralarındaki yağ dokular daha fazla inceltilir. Kısmen kasları belirginleştirmek için yağ enjeksiyonları da yapılır. Kompleks bir uygulamadır.

High Defination(Hi-Def) vücut şekillendirme herkes için uygun değildir. Hem mevcut vücut yapınız uygun olmalı hem de ameliyat sonrasında diyet ve spora özen göstermeniz sonuçların belirgin olabilmesi için önemlidir. Aşırı kilo alıp vermiş, cildi gevşek, iç yağlanması belirgin, spor yapmayan, kasları gelişmemiş, işlem sonrası diyetine uyum sağlayamayacak hastalar bu uygulama için uygun değildir. Six-pack veya two-pack görünümü, kadınlarda orta ve yanlarda kum saati görünümü oluşturulabilir.

High Defination(Hi-Def) vücut şekillendirme özellikle düzenli olarak spor yapan ancak kas belirginliği düzeyine bir türlü çıkamayan kişilerin tercih etmesi gereken bir uygulamadır.

Anestezi Şekli

Genel anestezi ile yapılır. Çok küçük alanlar için lokal anestezi kullanılabilir. Hastane ameliyathanesinde yapılır. Sterilizasyon kurallarına en üst düzeyde uyularak yapılması gereken bir ameliyattır.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi liposuction yapılacak alanın büyüklüğüne göre 1-4 saat arasında değişmektedir.

Hastanede Yatış Süresi

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ameliyattan sonra bir gece hastanede kalınmasını öneriyoruz. Küçük alan liposuction yaptığımız dileyen hastalarımızı gece yatış olmadan aynı gün taburcu edebiliyoruz.

Ameliyat Sonrası Ağrı

Ameliyattan sonra hastanede kalış süresi içinde hissedeceğiniz sızı şeklindeki ağrı, ağrı kesiciler ile kontrol altına alınıyor. Ameliyatın ertesi günü devam edebilecek hafif ağrılar için ağızdan alınacak ağrı kesici tabletler yeterli oluyor.Ameliyat bölgesinde sıvı birikmesini önlemek için dren denilen içi boş ince kablolar kullanabiliyoruz. Bunlardaki sıvı miktarını kontrol edip genellikle 2-3 gün içinde kolayca çıkarıyoruz. Ameliyat bölgesinde şişkinlikleriniz oluyor. 2. Haftadan itibaren azalıyorlar. Ameliyat sonrasında istirahat etmek ve bol su içmek bu süreci hızlandırıyor.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Erken dönemde her ameliyat sonrasında olduğu gibi nadiren kanama ve enfeksiyon olası komplikasyonlar arasında sayılıyor. Liposuction da özellikle çok yüksek hacimde yağ alınması durumunda kan dolaşım sistemine ait bazı ciddi riskler de ortaya çıkmaya başlıyor. Bu nedenle güvenli limitler içinde kalmaya büyük özen gösteriyoruz.

Geç dönemde ise derinin toparlamasının istenen seviyede olamaması, düzensizlik veya dalgalanma görülebiliyor. Bu ihtimalleri en aza indirmek için ultrasonik ses dalgaları ile yağ dokusunu parçalıyor, ince kanüllerle yağları çekiyor ve deride sıkılaşma elde etmek için lazer teknolojilerinden faydalanıyoruz.

Şişme, Morarma

Özellikle ultrasonik teknolojiler kullanılmasıyla şişlik ve morluk çok fazla olmuyor. Korse altına özel süngerler kullanıyoruz. Bunlar da şişliğin ve sıvı birikimin fazla olmasını engeliyor. Liposuctionda arzu edilen sonucu 3. aydan itibaren görmeye başlıyoruz, 1 yıla kadar incelme devam ediyor. Ameliyat sonrası uygun bir masaj da daha iyi ve hızlı bir toparlanma sağlıyor.

Liposuction sonrası daha iyi bir sonuç için sizin yapabilecekleriniz

Evet liposuction oldunuz, yağlar alındı ama eski alışkanlıklarınızı artık bırakma zamanı gelmedi mi? Sizin de bazı basit önerilemize uymanız hem ameliyat sonuçlarını olumlu etkileyecek hem de genel olarak daha sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

 

Sağlıklı ve günlük kalori alımına dikkat ederek beslenmek

Düzenli egzersiz

En az 3 litre su içilmesi. Şekerli içeceklerin tamamen bırakılması.

Sigara içiliyorsa bırakılması

Düzenli medikal lenfatik masaj

Pansuman

Ameliyattan sonra 3. günde bandajlar ve süngerleri tamamen çıkarıyoruz. Ardından sadece korse giyiliyor. 3. günden sonra banyo yapılabiliyor. Liposuctionda çok küçük bir noktadan girildiği için kendiliğinden eriyen tek bir adet dikiş yeterli geliyor. Bu dikiş 2-3 hafta içinde kendiliğinden düşüyor. Dolayısıyla pansuman ve dikiş almaya gerek kalmıyor.

Korse

İlk 4 hafta bizim ameliyatta giydirdiğimiz korseyi sürekli kullanıyorsunuz. Banyo ve bakım gibi kısa süreler için çıkarabilirsiniz.

Liposuction ameliyatından sonra tekrar yağlanma olur mu?

Liposuction yapılan bölgede, aşırı kilo almadığınız taktirde tekrar yağlanma oluşmayacaktır. Kilo alındığı durumda da kilolar vücuda daha dengeli dağılacaktır, önceki zamanlarda olduğu gibi direk sorunlu bölgelerde toplanmayacaktır.

Ne Zaman İşe Dönülebilir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber 3–7 gün sonra rahatlıkla dönebilirsiniz.

Spor

Ameliyattan sonra 2. haftada yürüyüşe, 4. haftada ise diğer egzersizlerinize başlayabiliyorsunuz.

Son Şekil

Ameliyat sonrası erken dönemde var olan ödem, şişlik ve sertlikler zaman içerisinde azalıyor, 3-6 ay sonra dokular doğal kıvamına kavuşuyor. İyileşme 1 yıl devam ediyor.

Vaser Liposuction fiyatları nedir?

Vaser Liposuction ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!