Meme Kanseri Sonrasında Yeninden Meme Oluşturulması

Meme Büyütmede Hangi Teknik Daha Avantajlı?
Ekim 6, 2021

Meme Kanseri Sonrasında Yeninden Meme Oluşturulması

Meme Kanseri tedavisinde memenin kısmen veya tamamen alınması gerekebilir. Kanser tedavisi tamamlandıktan sonra alınan memenin tekrar oluşturulması mümkündür. Bu amaçla kendi öz dokularımız ve/veya silikon protezler kullanılabilmektedir.

Karın, sırt ve bacak dokularımızdan diğer memeye benzer bir yeni meme oluşturulabilmektedir. Bu işleme meme rekonstrüksiyonu ismi verilmektedir. Özellikle mikrocerrahi teknikler ile doku taşınması ile yapılan ameliyatlar ile çok doğal sonuçlar alınabilmektedir.

Dr.HB

Op. Dr. Hakan Bulam
Op. Dr. Hakan Bulam
Dr. Mehmet Hakan BULAM'ın tıp doktorluğu hayatı 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) ile başladı. Altı yıllık tıp eğitimi ardından 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nden mezun oldu. Aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda başarılı olarak Gazi Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisasına başladı. Türkiye’nin önde gelen Plastik Cerrahi hocaları ile altı yıllık tıpta uzmanlık eğitimi sonrasında 2012 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı ünvanını aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu İçerik Korunmaktadır!