MEME KÜÇÜLTME

MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİ

Memenin aşırı büyük ve sarkık olması kadınlar arasında oldukça sık bir problemdir. Göğüs yapısal olarak büyük olabilir veya kilo alımı, gebelikler ve emzirme sonrasında meme hacmi artmış olabilir. Aşırı büyük ve sarkık memelerin toparlanması için meme küçültme ameliyatı uygulanır.

Büyük memeler sadece estetik bir sorun değildir. Aynı zamanda omurga üzerinde oluşturduğu yük ile boyun, bel ve sırt ağrılarına neden olur. Vücutta oran farkı yarattığı için giysi seçiminde de zorluklar oluşturur. Meme altında terleme ve sütyen askılarının omuzlarda oluşturduğu izler de diğer yakınmalardır. Ayrıca olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olur. Böyle durumlarda daha küçük ve estetik olarak daha güzel şekilli göğüsler elde etmek için göğüs küçültme ameliyatı yapılır. Meme küçültme ameliyatları memenin fazla dokularının çıkarılması ve sarkmış meme başının yukarı alınması esasına dayanan ameliyatlardır.

Her estetik ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatında da isteklerinizi ve beklentilerinizi anlayabilmek ve bu doğrultuda bir planlama yapabilmek çok önemlidir. Meme küçültme ameliyatı iyi bir analiz ve planlama ile hem estetik hem fonksiyonel sonuçları ile yüz güldürücü estetik ameliyatlardan biridir.

 

Meme Küçültme Ameliyatı Anestezi Şekli

Meme Küçültme ameliyatı genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Tam donanımlı hastane ameliyathanesinde yapılmalıdır ve sterilizasyon kurallarına çok dikkat edilmelidir. Modern anestezi tekniklerinin özellikle sağlıklı yetişkinlerde son derece güvenli olduğu bilinmektedir. Ameliyat öncesinde yapılan muayene ve testler ile genel sağlık durumunuzun anestezi almak için uygun olup olmadığı mutlaka değerlendirilmektedir. Bu aşamada varsa mutlaka kullandığınız ilaçlar, daha önceki ameliyatlarınız ve allerjileriniz hakkında bilgi veriniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 2-3 saat arasında değişmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Hastanede Yatış Süresi

Genellikle bir gece hastanede yatış yeterli olmaktadır. Bu sürede hem erken dönem kontrol ve muayeneleriniz yapılır hem de ameliyat sonrası ilaç tedavileri ile daha konforlu bir süreç yaşamanız sağlanır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İstenmeyen Durumlar

Erken dönemde kanama, enfeksiyon, yara iyileşme sorunları görülebilmektedir. Bu durumların ortaya çıkma riskinin azaltılması için tam donanımlı ve steril koşullarda ameliyatın tamamlanması ve sigara içiliyorsa ameliyattan 3-4 hafta önce bırakılması önemlidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İzler

Meme küçültme ameliyatında çıkarılması gereken dokuların miktarına göre kesilerin uzunluğu değişmektedir. Fazla dokular çıkarıldıktan sonra meme başının çevresinde ve memenin altında estetik dikiş ile bazı onarımlar yapmak gerekir. Bu alanlar genellikle hafif ve silik izler ile iyileşirler. Kremlerin düzenli kullanılması, genetik özellikler ve sigara kullanımı izlerin belirginliğini etkilemektedir. Bazı özel durumlarda daha kabarık ve belirgin iyileşmeler olabilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı İyileşme Süreci

Meme üst ve yanlarında hafif şişlikler olabilir. Ameliyattan hemen sonra memeniz son halinden biraz daha farklı görülür. Genellikle 1-2 haftadan sonra şişkinlikler yavaş yavaş azalmaya başlar. İkinci ayda memenin yumuşadığı ve normal meme dokusu kıvamını aldığını görülmeye başlanır. İyileşme 12. aya kadar devam eder.

Meme Küçültme Ameliyatı Pansumanı

Tüm kesiler kendiliğinden eriyen dikişler kullanarak estetik cilt altı dikiş yöntemi ile kapatılır. Alınması gereken dikişiniz olmaz. Kesinin üzerine denilen özel bir yara bandı yapıştırılır. Bu bant 10-14 gün kalır. Kendiliğinden düştükten sonra da iz giderici krem sürmeye başlanır ve en aza 3 ay boyunca günde 2 kez bu krem kullanılır. Ameliyat bölgesi ıslanmayacak şekilde yıkanmanız ameliyattan sonra serbesttir. 3-5 gün sonra ameliyat bölgesi de ıslanabilir ve genel banyo da yapabilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Sütyen Seçimi

İlk dört hafta medikal sütyen kullanırsınız, bir sporcu sütyeni de bu dönemde kullanılabilir. Memeyi sarması ve serbest hareketine izin vermemesi yeterlidir, çok sıkı olması gerekmez. Bir ay sonra istediğiniz bir sütyeni giymeye başlayabilirsiniz. Özellikle kesi bölgesine denk gelen kısımların çok dar olmaması ve yarayı sıkıştırmaması önemlidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Ne zaman işe ve sosyal hayata dönülebilir??

Genellikle ameliyattan 3–7 gün sonra işinize rahatlıkla dönebilirsiniz. Ameliyat bölgesinin üzerine baskı uygulayacak durumlardan (yüzüstü yatmak ve kucaklaşmak gibi) kaçınılması yeterlidir.

Meme Küçültme fiyatları nedir?

Meme Küçültme ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!