MEME UCU VE MEME BAŞI ESTETİĞİ

MEME UCU VE MEME BAŞI ESTETİĞİ

Meme uçlarında ve mem başında bazı yapısal veya sonradan oluşmuş deformasyonların tedavisi mümkündür. Meme ucu ve meme başını ilgilendiren en sık deformasyonlar şunlardır:

Meme ucunun içeri çöküklüğü (İnverted Nipple): Meme başı erektil bir yapıya sahiptir. Uyarıldığında veya soğukta dışarı doğru kabarır. Süt kanallarındaki kısalık nedeniyle meme ucunun içeride olması ve dışarı çıkamamsına “içeri dönük meme ucu” adı verilmektedir. Süt kanallarının serbestleştirilmesi ile meme ucu çıkarılabilir.

Meme ucunun büyük, geniş ve uzamış olması: Özellikle emzirme sonrasında meme başında uzama ve genişleme olabilir. Böyle durumlarda meme ucu kısaltılıp daraltılabilir.

Meme başının genişliği: Genellikle meme büyüklüğüne ve sarkıklığına eşlik eder, meme küçültme ve dikleştirme ameliyatlarının doğal bir parçası olarak meme başı da küçültülür.

Meme başı ve ucuna yönelik düzeltici ameliyatlar tek başına veya diğer estetik meme ameliyatları ile birlikte yapılabilir.

 

Meme Ucu ve Başı Estetik Ameliyatı Anestezi Şekli

Sadece meme başına vememe ucuna yönelik işlemler bu bölge uyuşturularak lokal anestezi ile yapılabilir.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 30-45dk arasında değişmektedir.

Hastanede Yatış Süresi:

Hastanede kalış gerektirmez. Bİr süre istirahat edip evinize gidebilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Ağrı

Ameliyat sonrasında rahatsız edici bir ağrı olmamaktadır, hafif düzeyde ağrı olabililir. Reçetenizde bulunan ağrı kesiciler yeterli olmaktadır.

Meme Başı ve Ucu Estetik Ameliyatı Sonrası İstenmeyen Durumlar

Bu bölgede izler genellikle silik ve belirgin olmayan şekilde iyileşmektedir ancak nadiren daha belirgin izler görülebilir.

İyileşme Süreci

Hızlı iyileşen bir bölgedir. 3. gün duş alabilirsiniz v eek pansumana ihtiyacınız olmaz. Önereceğimiz bazı kremlerin kullanılması yeterlidir.

Meme ucu ve meme başına yönelik estetik işlemlerden sonra emzirebilir miyim?

Özellikle meme başının içeri çökük olduğu, süt kanallarının kısa olduğu ve bunların açılması gerken durumlarda emzirme kapasiteniz azalabilir. Ancak bu durumlarda ameliyat olmasanız da emzirmeniz oldukça güçtür.

Ameliyatı Sonrası Ne zaman işe ve sosyal hayata dönülebilir?

Genellikle ameliyattan hemen sonra işinize rahatlıkla dönebilirsiniz. Ameliyat bölgesinin üzerine baskı uygulayacak durumlardan (yüzüstü yatmak ve kucaklaşmak gibi) kaçınılması yeterlidir.

Meme başı ve meme ucu fiyatları nedir?

Meme başı ve meme ucu ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!