MEZOTERAPİ SAÇ MEZOTERAPİSİ PRP VE KÖK HÜCRE UYGULAMALARI

MEZOTERAPİ SAÇ MEZOTERAPİSİ PRP VE KÖK HÜCRE UYGULAMALARI

Mezoterapi, deriye çok ince iğneler ile direk olarak yapılan iyileştirici tedavilerin tümüne denir. Vitamin, mineral ve aminoasitler bu yöntemle uygulanabilir. Cilt gençleştirme ve saç kökü desteklenmesinde çok sık kullanılmaktadır.

Aynı zamanda ince kırışıklıkların tedavisi amacıyla hyalüronik asit bazlı tedaviler de bu şekilde uygulanabilir. PRP (Platelet-Rich-Plasma) olarak bilinen kendi kanınızdan hazırlanan ve kendi büyüme faktörlerinizi konsantre hale getirip deride iyileşme istenilen alanlara uygulanmasına dayanan tedavi şekli de yine mezoterapi olarak uygulanmaktadır. Aynı şekilde kök hücrelerde özel işlemler ile konsantre hale getirilip bu yöntemle uygulanmaktadır.

Kök hücrelere süper hücreler denebilir bu hücreler farklı hücrelere doğru gelişebilen ve büyüme faktörlerinden zengin hücrelerdir. Büyüme faktörlerinin aslında sadece büyümede değil; iyileşme, hücresel yeni üretim ve metabolizmada son derece kilit işlevleri mevcuttur. İşte yüz gençleşmesi ve yenilenmesinde bu özelliklerinden faydalanılır. Fosfotidilkolin gibi bazı yağ eritici ilaçlar ise özellikle gıdı bölgesindeki yağlanmalar için yağ katmanına etki edecek derin mezoterapi şeklinde uygulanabilmektedir.

Mezoterapi ile farklı ilaç ve solüsyonları temel olarak 3 ana amaçla kullanıyoruz;

Cilt Gençleştirme ve Yenileme

Saç Dökülmesinin Engellenmesi

Bölgesel Yağlanmaların Eritilmesi

 

Mezoterapi Uygulaması

Derinin kuruduğu, kırıştığı ve güneş lekelerine daha hassas olduğu alanlar özellikle elmacık kemiklerinin üzeri, yanaklar ve boyun mezoterapi için uygundur. Saç dökülmesinin en yoğun olduğu bölgelere daha fazla olmak üzere tüm saçlı deriye uygulanabilir. Bölgesel yağlanmaların azaltılması amacıyla gıdı, banana roll, ve beldeki yağlanma alanları için uygundur.

Çok ince iğneler ile uygulanır neredeyse ağrısızdır. İşlem öncesinde kremler ve soğuk kompres ile uyuşukluk sağlanır.

Gebelik ve emzirme dönemi dışında hemen her zaman uygulanabilir.

Genellikle 3-4 seans uygulamadan sonra mezoterapi etkileri belirginleşir. Önce haftalık daha sonra 2 haftalık ve aylık periyotlarla işleme devam edilir. Koruyucu olarak da iki- üç ayda bir uygulamalara devam edilebilir.

Anestezi Şekli

Anestezi gerekmeyen bir uygulamadır. Uygulama alanlarına uyuşturucu kremler ve soğuk uygulama ile ön hazırlık yapılır.

İşlem Süresi

İşlem süresi 30 dk.’dır.

İşlem Sonrası Ağrı, Şişlikler ve Morarma

İşlem sonrasında genellikle ağrı, şişlik veya morarma beklenmez. İşlemden hemen sonra yaklaşık bir saat süren küçük kızarıklıklar olabilir, kendiliğinden geçer.

İşlem sonrası bakım

Herhangi bir özel bakım gerektirmez.

Mezoterapi sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli nokta;

Mezoterapi yapılan alanların 24 saat yıkanmaması uygundur. Uygulanan ilaçlar deri üzerinde kalır ve buradan da bir miktar emilim devam eder. Yıkadığınız zaman bu etkiden yararlanamazsınız.

İşlem Sonrası İstenmeyen Durumlar

Genel olarak çok güvenli ve memnuniyet oranı yüksek bir işlemdir. Ancak çok nadiren allerji gelişebilir ve allerji tedavisi yapılması gerekebilir.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Hemen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Mezoterapi tedavisinin sonucunu ne zaman görüyoruz?

Etki hemen görülmeye başlanıyor ve tedaviye devam edildikçe etki daha da artıyor.

Mezoterapi fiyatları nedir?

Mezoterapi ücretleri kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!