SAÇ EKİMİ

SAÇ EKİMİ

Saç ekimi, dökülmüş veya seyrelmiş saç alanlarına yeni ve sağlıklı saç köklerinin taşınması esasına dayanan estetik cerrahi bir operasyondur.

Aslında yapılan işlem bir otolog greftleme yani kendi vücudumuz içinde bir doku nakli işlemidir. Sağlıklı ve güçlü saç kökleri özel yöntemlerle alınarak seyrekleşmiş ve dökülmüş alanlara açılan mikroskopik deliklere yerleştirilir.

Saç ekimi saç dökülmesi nedeniyle sosyal hayatta zorluk yaşayan kişilerin daha özgüvenli ve mutlu olması amacı ile yapılır.

Kaş, sakal ve bıyık eksikliklerinde de yine bu alanların onarımı/ekimi için materyal olarak yine saç bölgesinden alınan kıl kökleri kullanılabilmektdir. Ülkemizde çok yaygın olarak yapılmaktadır. Ancak cerrahi bir işlem olduğu unutulmamalıdır. Ameliyathane şartlarında, sterilite kurallarına harfiyen uyularak mutlaka bilgili, deneyimli ve yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır.

 

Anestezi Şekli

Lokal anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Yeni jenerasyon ilaçlar sayesinde güvenli ve konforlu bir ameliyat oluyor.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 6-8 saat arasında değişiyor.

Saç ekim yöntemleri:

1. FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu): FUE de saç folikülleri tek tek mikromotor yardımıyla toplanır. Önemli bir aşamadır çünkü foliküle zarar vermemek gerekir. Ardından bu foliküller işaretlenen yerlerde açılan mikro deliklere yerleştirilir. Oldukça meşekkatli bir işlemdir. 1000’lerce kez aynı işlem tekrarlanarak 2500-5000 kök yerleştirilir. Genellikle en sık kullanılan yöntem FUE’dir.

2. FUT (foliküler ünite transplantasyonu): FUT teknikte kafanın arkasında yapılan bir kesi ile bütün halinde saç folikülleri alınır. Ardından ekime hazırlanır.

SAÇ EKİMİ UYGULAYICILARI KİMLERDİR?

Saç ekimi estetik amaçlı yapılan bir cerrahi işlemdir yani bir ameliyattır. Tüm diğer ameliyatlar gibi saç ekiminin de mutlaka bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir. Saç ekimi uzun süren çok aşamalı bir cerrahi işlem olduğu için plastik cerraha yardım edecek sağlık ekibine ihtiyaç olmaktadır. Ekibin yaptığı işlem plastik cerrahi uzmanının sorumluluğundadır. Saç ekimi ekibinde sorumluluk sahibi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanıdır. Saç ekim ekibinde hemşire ve ameliyathane teknikerleri her ameliyatta olduğu gibi plastik cerraha yardımcı olurlar.

SAÇ EKİMİ EKİBİ NASIL ÇALIŞIR?

Plastik Cerrahi Uzmanı ameliyatın başından sonuna kadar ameliyatın bizzat içinde olmalıdır.

Özellikle lokal anestezinin uygulanması, greftlerin tamamının alınması ve kanalların açılması plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Hastanede Yatış Süresi

Ameliyat lokal anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ameliyattan sonra bir süre istirahat edip hastaneden ayrılabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Ağrı, Şişlikler ve Morarma

Saç ekimi ameliyatları sonrasında genellikle ağrı ve yüz şişliği olmamakta veya çok hafif olmaktadır.

Saç Ekimi Bakımı

Tüm bakımlarınızı ve ilk yıkamanızı biz kontrolünüz sırasında yapıyoruz. Sizden tek ricamız ilaçlarınızı kullanmanız, sigara içmemeniz ve kafanızın ekim yapılan kısımlarını yastığa veya giysilere sürtmemek olacaktır. Daha sonra kullanacağınız kremleri ve bakım ürünlerini kontrolünüzde anlatıyoruz.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber 3-5 günden itibaren işe rahatlıkla dönebilirsiniz. Yeni yerleştirilmiş saç kökleri sürtünme hareketlerinden korunmalıdır ve size önerdiğimiz ilaç ve kremlerin kullanımı önemlidir.

Saç Ekimi fiyatları nedir?

Saç Ekimi ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!