SIRT GERME (BACK LIFT)

SIRT GERME (BACK LIFT)

Sırt germe özellikle kilo verme sonrasında veya liposuction sonrasında sırt bölgesinde yeterli gerginliğe ulaşmak için yapılan bir ameliyattır. Bu bölgedeki sarkan, kat kat görüntü oluşturan bölgelerde düzleşme ve gerilme sağlar.

Sırt bölgesindeki fazlalıklar çoğu zaman giysilerin üzerinden bile rahatsız edici olabilmektedir. Sütyen altında ve üstünde kat kat fazlalık görüntüsünün çözümü sırt germe ameliyatıdır.

 

Sırt Germe Ameliyatı nasıl yapılır?

Öncelikle fazlalık dokular ölçülür ve işaretlenir. Onarım çizgisinin sütyen altında kalacak şekilde tasarlanmasına özen gösterilir. Fazla dokular çıkarılır ve estetik ciltaltı eriyen dikişler ile onarılır.

Anestezi Şekli

Sterilizasyon kurallarının en üst seviyede uygulandığı bir hastane ameliyathanesinde, genel anestezi altında yapılması gereken bir ameliyattır.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 1.5-2 saat arasında değişmektedir.

Hastanede Yatış Süresi

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden dolayı ameliyattan sonra bir gece hastanede kalınması gerekiyor. 3-4 saat sonra bir şeyler yiyip içtikten sonra yürüyüşünüzü yapıyorsunuz. Bu sürede hemşirelerimiz tarafından tedavileriniz devam ediyor.

Ameliyat Sonrası Ağrı

Ameliyattan sonra hastanede kalış süresi içinde hafif-orta düzeydeki ağrılarınız ağrı kesiciler ile kontrol altına alınıyor. Ameliyatın ertesi günü devam edebilecek hafif ağrılar için ağızdan alınacak ağrı kesici tabletler yeterli oluyor. Taburcu olurken günlük temel işlerinizi yapabilir durumda oluyorsunuz. Sırt üstüne de yatabilirsiniz.

Ne Zaman İşe Dönülebilir?

Genellikle 3-5 gün sonra işinize dönebilirsiniz.

Spor

Ameliyattan sonra 2. haftada yürüyüşe, 4. haftada ise diğer egzersizlerinize başlayabiliyorsunuz. Sırtın çok gerileceği öne ve arkaya doğru eğilerek yapılan egzersizleri 2. aydan sonra öneriyoruz.

Son Şekil

Ameliyat sonrası erken dönemde var olan ödem, şişlik ve sertlikler zaman içerisinde azalıyor, 2-3 ay sonra dokular doğal kıvamına kavuşuyor. İyileşme 1 yıl devam ediyor.

Sırt Germe fiyatları nedir?

Sırt Germe ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir.Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!