YAĞ ENJEKSİYONU İLE MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ

YAĞ ENJEKSİYONU İLE MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ

Meme büyütme ameliyatlarında sıklıkla silikon protezler kullanılmaktadır. Ancak bazı durumlarda yağ enjeksiyonu ile meme büyütme estetiği de iyi bir seçenektir.

1.Genel meme anatomisi güzel ancak hafif dolgunluk ihtiyacı hissedenlerde

2.Silikon protez tercih etmeyenlerde

Vücudunuzda fazla yağlanma bulunan bir bölgeden yağ dokuları liposuction ile elde edilir. Ardından kaliteli yağlar meme dokusunun altına ve kenarlarına kanüller ile enjekte edilir. Bu ameliyatta kesi yapılmaz. Küçük deliklerden işlemin tamamı gerçekleştirilir. Meme Şekillendirme hakkında bilinmesi gereken önemli noktalar:

1.Silikon protez ile meme büyütme ameliyatına göre gücü daha sınırlı bir işlemdir

2.Verilen yağların yaklaşık %70’i kalıcıdır. Belirgin bir sonuç elde etmek için işlemi birkaç kez tekrarlamak gerekebilir.

3.Tutunan yağlar ömür boyu kalıcıdır.

Özellikle meme anatomisi güzel, hafif hacim ihtiyacı olan ve silikon protez tercih etmeyenlerde sıklıkla uyguladığımız bir işlemdir.

 

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme Ameliyatı Anestezi Şekli

Yağ enjeksiyonu ile meme Büyütme ameliyatı genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Tam donanımlı hastane ameliyathanesinde yapılmalıdır ve sterilizasyon kurallarına çok dikkat edilmelidir. Modern anestezi tekniklerinin özellikle sağlıklı yetişkinlerde son derece güvenli olduğu bilinmektedir. Ameliyat öncesinde yapılan muayene ve testler ile genel sağlık durumunuzun anestezi almak için uygun olup olmadığı mutlaka değerlendirilmektedir. Bu aşamada varsa mutlaka kullandığınız ilaçlar, daha önceki ameliyatlarınız ve allerjileriniz hakkında bilgi veriniz.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme Ameliyatı Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 1-1.5 saat arasında değişmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme Ameliyatı Hastanede Yatış Süresi

Hastanede yatış gerektirmez. 6 st kadar istirahat edip evinize dönebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme Ameliyatı Sonrası Ağrı

Ameliyat sonrasında hafif düzeyde ağrı olabilmektedir. Genellikle rahatsız edici ağrılı bir süreç yaşanmamaktadır.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme Ameliyatı Sonrası İstenmeyen Durumlar

Erken enfeksiyon, geç dönemde yağ kistleri ve sertlikler en bilinen istenmeyen durumlardır. Bu durumların ortaya çıkma riskini azaltmak için aynı sterilite koşulları olan ameliyathanede işlemi yapıyoruz. Yağ hücrelerinin tutunmasını teknik olarak olabildiğince arttırmaya çalışıyoruz. Bir seferde aşırı miktarda yağ enjeksiyonu bu riskleri arttırdığından aşırı miktarda yağ enjeksiyonu uygulamıyoruz.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme Ameliyatı sonrası Şişkinlik, Gerginlik, Sertlik ve İyileşme Süreci

Memede hafif şişlikler ve morluklar normaldir Genellikle 1-2 haftadan sonra şişkinlik azalır. İkinci ayın sonunda şişkinliklerin çoğunun geçtiğini, memenin yumuşadığını ve normal meme dokusu kıvamını aldığını görülmeye başlanır. İyileşme 12. aya kadar devam eder.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme Ameliyatı Pansumanı

İşlemin yapıldığı küçük delikler kendiliğinden eriyen dikişler kullanarak estetik dikiş yöntemi ile kapatılır. Alınması gereken dikişiniz olmaz. Pansuman gerektirmez, 3. gün mevcut bantları çıkarıp yıkanabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme Ameliyatı Sonrası Ne zaman işe ve sosyal hayata dönülebilir?

Genellikle ameliyattan 3–7 gün sonra işinize ve sosyal hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz. Ameliyat bölgesinin üzerine baskı uygulayacak durumlardan (yüzüstü yatmak ve kucaklaşmak gibi) kaçınılması yeterlidir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme Ameliyatı Spor Yapılabilir mi?

İki hafta sonra yürüyüşe, dört haftadan sonra göğüs bölgesini çalıştırmayacak ve zıplama gerektirmeyen egzersizleri yapabilirsiniz. Zıplama ve göğüs kaslarının aktif olduğu egzersizlere ikinci aydan sonra hafif ağırlıklarla başlayabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme Ameliyatı sonrasında süt emzirmek mümkün mü?

Evet, süt bezleriniz ve süt kanallarınıza dokunulmadan yapılan bu ameliyattan sonra emzirebilirsiniz

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme ameliyatı fiyatları nedir?

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Şekillendirme ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve dudak kaldırma fiyatları bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!