YÜZ VE BOYUN GERME

YÜZ VE BOYUN GERME

Yüz ve boyundaki sarkan dokuların toparlanması işlemidir. Yüzü ve boynu taşıyan güçlü zar yapılar üzerinden yer değiştirme ve germe işlemleri yapılır. Daha sonra fazla deri alanları çıkarılır. Kulak önünde ve arkasından ve saçlı deri içinden yapılmaya özen gösterilerek izlerin belirgin olmaması sağlanır. Kalıcı bir yöntemdir. Etkileri uzun sürelidir. Genellikle yağ transferi işlemleri, göz kapağı ve kaşa yönelik işlemler ile birlikte kombine edilebilir.

Yüz ve Boyun Germe Ameliyatı

Yüz ve boyun germe ameliyatlarında farklı teknikler mevcuttur. En yaygın teknikler yüzün taşıyıcı zarı olan SMAS’in katlandığı veya yer değiştirildiği tekniklerdir. Kulak önü ve arkasından yapılan kesiler ile yüzün taşıyıcı zarı olan SMAS bulunur. SMAS üst üste katlanarak veya yer değiştirilerek sıkılaştırılır. Bu sıkılaşma sonrasında kulak önünde deri fazlası birikir. Deriye yük binmeyecek şekilde buradaki fazla deri çıkarılır. Kanayan damarlar varsa durdurulur. Ardında ince dikişler ile kulak önü, kulak arkası ve saçlı deride onarımlar yapılır.

 

Anestezi Şekli

Genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Yeni jenerasyon ilaçlar sayesinde güvenli ve konforlu bir ameliyat olmaktadır.

Ameliyat Süresi

Ameliyat süresi 2-3 saat arasında değişmektedir.

Hastanede Yatış Süresi

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden ameliyattan sonra bir gece hastanede kalınması gerekir.

Ameliyat Sonrası Ağrı, Şişlikler ve Morarma

Nazik, dikkatli ve dokulara saygılı, onları koruyan bir cerrahi teknik ile yüz ve boyun germe ameliyatları sonrasında genellikle ağrı, şişlik ve morarma olmamakta veya çok hafif olmaktadır. Ameliyat sonrası bakımda verdiğimiz ilaçların kullanılması, burun bakımlarının yapılması, yüz çevresine soğuk kompres uygulanması, başın yukarıda yatılması ve istirahat edilmesi yeterli olmaktadır.

Yüz ve Boyun Bakımı ve Pansumanı

Yüz ve boyun germe ameliyatlatında kullanılan dren 1-2 gün sonra alınabilir. Pansumanlarının kontrolleriniz sırasında değiştirilir. Bir elastik bandaj veya maske ile şişlikler biraz daha kontrol altına alınmaya çalışılır.

Ameliyat öncesinde nelere dikkat etmek gerekir?

Sigara içiliyorsa bırakılmalıdır. Sigara içilmesi doku kan dolaşımını negatif etkilemektedir. Ameliyat sonrası problemleri arttırır. Ameliyattan en az 1 ay önce bırakılması önemlidir. Hipertansiyon yüz ve boyu germe ameliyatlarından önce değerlendirilmesi gereken bir özelliktir. Kontrolsüz durumlarda ameliyat sonrası kanama ve yüzde kan birikimleri görülebilir.

Ameliyat Sonrası İstenmeyen Durumlar

Ameliyat bölgesinde kan birikimi, izlerin belirgin iyileşmesi, kan dolaşım problemleri ve yüz sinirlerine ait problemler yüz ve boyun germe ameliyatlarından sonra görülebilmektedir. İyi bir planlama ve iyi bir ameliyat öncesi hazırlık ile bu sorunların çoğunun önüne geçilebilmektedir.

Ne Zaman Normal Hayata ve İşe Dönülebilir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber 10-14. günden itibaren normal hayata ve işe dönülebilir.

Yüz ve boyun germe ameliyatı sonrası spor yapılabilir mi?

2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilirsiniz. 2. aydan sonra dilediğiniz sporları yapabilirsiniz.

Yüzün son şeklini ne zaman alır?

Şişkinlikler ilk aylarda daha hızlı olmak üzere 3-4 ay süresince azalır. Yüz şekli bu aylarda oturur. İyileşme 1-1.5 yıl devam eder.

Annelik Sonrası Estetik ameliyatı fiyatları nedir?

Annelik Sonrası Estetik ameliyatı ve ücreti kişinin ihtiyacına ve yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN


  ADRES


  Adres: Nişantaşı Valikonağı Caddesi No:26 Daire:5 34367 Şişli/İstanbul

  Mail: info@hakanbulam.com

  Tel. +90 (532) 252 9592


  BİZE SOSYAL MEDYA ADRESLERİMİZDEN ULAŞIN
  error: Bu İçerik Korunmaktadır!